Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században. Bp., 2005, Osiris. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Winston S. Churchill: A második világháború I-II. kötet. Bp., 1989, Európa. Kiadói egészvászon-kötés , az első kötet borítóján egy folt. Kiadói papír védőborító, szép állapotban.
Gitta Sereny: Albert Speer küzdelme az igazsággal. Ford.: Liska Endre, Somogyi Pál László. Bp., 1998, Európa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón egészen apró szakadással, jó állapotban.
A Magyar Nemzeti Bank története I-II. köt. I. köt.: Az Osztrák Nemzeti Banktól a Magyar Nemzeti Bankig. 1816-1924. Szerk.: Bácskai Tamás. II. köt.: Botos János. Az önálló jegybank. 1924-1948. Bp., 1993-1999., Közgazdasági és Jogi - Presscon. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ormos Mária: Egy magyar médiavezér: Kozma Miklós. I-II. köt. Pokoljárás a médiában és a politikában. (1919-1941.) Bp., 2000., PolgART. Kiadói kartonált papírkötés.
Boris Johnson: A Churchill tényező. Hogy csinál egy ember történelmet? Ford.: Gázsity Mila. Bp., 2015., Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.