Gróf Teleki Pál m. kir. miniszterelnök bemutatkozó beszédei az Országgyűlés két házában. Bp., 1939, Stádium. Újrakötött félvászon kötés, jó állapotban.
Simon Péter: Király és haza. II-III. köt. Pillantás I. Ferencz József uralkodására 1886-1992-ig. A "király és nemzet" folytatása öt könyvben. II. köt.: 1886-1888. III. köt.: Rudolf trónörökös. [Egy kötetben.] Bp., 1899., Weissenberg Ármin, 1 t.+XIII+2+210 p.+6 t.;XII+4+197 p.+9 t. Kiadói kopott, foltos aranyozott egészvászon-kötés, egy kijáró lappal.
Fréron A. V.: Pompadour Marquise. Élet és jellemrajz. Eredeti kútfők és titkos memoirok nyomán. Bp., 1893., Rozsnyai Károly, 143+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel.
Beer, Max: A szocializmus és a társadalmi harcok története. Negyedik kötet: Újkor. Kolozsvár, 1947, Józsa Béla Athenaeum. 144 p. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-II. köt. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.