László Gyula: "Emlékezzünk régiekről..." A Kárpát-medence egykori népeinek története és a magyar honfoglalás. Képes Történelem. Bp.,1979,Móra. Melléklettel. Kiadói kemény-kötés. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának részére dedikált példány.
Lengyel Tünde-Várkonyi Gábor: Báthory Erzsébet. Egy asszony élete. Bp., 2010, General Press. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Michael Coe -Dean Snow -Elizabeth Benson: Az ősi Amerika atlasza. Ford.: Kóthay Katalin, Szeljak György. Bp.,1997,Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
Kolb, Gregorius: Series Romanorum Pontificum cum Reflexionibus Historicis, Quas Contra D. Joannem Hübnerum, aliosque Lutheranos maxime Historicos, Disputationi publicae subjecit, & tertia vice in lucem edidit R.P. Gregorius Kolb, e S.J. in Universitate Friburgensi Historiae Professor Ordinarius. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1732, Leopoldum Josephum Berger. 7+392+18 p. Korabeli félbőr-kötés, sérült, szétvált borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, a hátsó kötéstábla kijár.
Dr. Kovács Dénes-Dr. Sziklay János (szerk.): Koronázási emlékkönyv dicsőségesen uralkodó I. Ferenc József apostoli királyunk megkoronázásának 25-ödik évfordulója ünnepére. Bp., 1842, Könyves Kálmán. Újrakötött félvászon kötés, címlap és az első oldal szakadt, kopottas állapotban, volt könyvtári példány.
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós II. kötet 1620-1664.Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor, Schönherr Gyula. Bp., 1896, Franklin, 222 p.+3 t. Fűzve, sérült kiadói papírborítékban. felvágatlan