Menekültrapszódia. Lengyelek Magyarországon. 1939-1945. Emlékiratok a bujdosás éveiből. Szerk.: Jan Stolarski, Szenyán Erzsébet. Grzegorz Lubczyk bevezetőjével és zárótanulmányával. Karonczay Károly utószavával. Bp.,2000,Széphalom. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Christopher Andrew-Vaszilij Mitrohin: A Mitrohin-archívum. A KGB otthon és nyugaton. Ford.: Bruhács Kinga, M. Nagy Miklós, Szabó Mária. Sajtó alá rendezte, kiegészítő jegyzetekkel és utószóval ellátta: Kun Miklós. Bp., 2000, Talentum. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dán Ofry: Egy évszázad tanúja.A Dr. Hermann Dezső- dosszié. Bp, 2000, Aranymetszés Kiadó. Kartonált papírkötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban. A szerző által dedikált példány.
H. W. Van Loon: Az emberiség története. Az ősembertől napjainkig. Ford.: Dr. Fülöp Zsigmond. Bp., 1927, Dante. 1 t + 472+8 p. Negyedik kiadás. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.