Igaz Szó. Szépirodalmi Folyóirat. V. évf. 11. sz. 1957. nov. - Ady Endre emlékszám. Marosvásárhely, 1957, Román Népköztársaság Írószövetsége. Papírkötésben, sérült gerinccel és szakadozott borítóval, kissé laza kötéssel.
Camille Flammarion: Uránia. Bieler, Gambard és Myrbach eredeti rajzaival. Bp., 1896, Légrády,6+308 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. I.-II.köt. Képes kiadás. I. köt.: A magyar irodalom a XX. századig. II. köt.: A magyar irodalom a XX. században. Bp., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet egyik sarkán kis hiánnyal.
Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1900, Pesti Napló, 1 t.+XLVIII+144 p.+ 8 t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer N.-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos címlappal.
Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes kiadás. Bp., 1879. Mehner Vilmos,(Franklin-ny.), 805+7 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, benne restaurált lapokkal, egy-két lapszélen szöveget nem érintő hiánnyal, néhány foltos lappal, pár lapon bejegyzésekkel, hiányzó címképpel.
Horváth János 5 műve: Csokonai. Csokonai költő-barátai. Földi és Fazekas.; Kisfaludy Sándor.; Kisfaludy Károly., Kisfaludy Károly évtizede. Az 1820-as évek kisebb írói.; Katona József. Játékszíni és drámairodalmi előzmények Katona drámaíró kortársai. Bp., 1936, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, közte 3 felvágatlan példánnyal, egy példány borítója szakadozott és egy lapja foltos.
Vegyes Petőfi témájú könyv tétel, 5 db: Petőfi Sándor: Dicsértessék a nép neve... Összeáll. és a jegyzeteket írta: Lukácsy Sándor. Bp., én., Franklin. Kiadói papírkötés, sérült, szakadozott borítóval, a tartalomjegyzékben aláhúzásokkal, a hátsó borítón jegyzettel. Révai József: Petőfi. Bp., 1949., Szikra. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.; Petőfi életútja. Összeáll. és kommentálta: Martinkó András. Bp., 1972, Kossuth. Kiadói kopott papírkötés.; Petőfi koszorúi. Versek, vélekedések, vallomások Petőfiről. Vál.: Csanádi Imre. Bp., 1973., Magvető. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.; Petőfi. 1823-1973. Tribute to Sándor Petőfi on the 150th anninversary of his birth. Bp., 1973., Corvina. Több nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.;
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal.