Ilja Ilf- Jevgenyij Petrov: A szovjet milliomos. Ford.: Vándor Ervin. Bp.,én., Anonymus. Átkötött egészvászon-kötés, 1945-ös orosz nyelvű ajándékozási sorokkal.
Toldy Ferenc: A magyar nyelv és irodalom kézikönyve a mohácsi vésztől a legújabb időkig, vagyis az utóbbi három század kitűnőbb írói és költői életrajzokban és jellemző mutatványokban feltüntetve. I-II. köt. Kiadta: Toldy Ferenc. Pest, 1855-1857, Heckenast Gusztáv, XIV+2+736 (kéthasábos számozás); XII+848 (kéthasábos számozás) p. Első kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, rossz állapotban, az elülső kötéstábla és az első lapok leváltak az 5. oldalig, a kötése sérült, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen sérüléssel, javításnyommal.
Magyar ipar és kereskedelem. Szerk: Dobsa László, Máriáss Imre. Bp., 1943, Magyar Ipar és Kereskedelem Kiadóhivatala. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kopott félvászon-kötésben.
Utazás Keleten (1881) Őfelsége `Zrínyi` korvettjén. Készítette Greguss György. Reprint. H.n., é.n., Optimum Kiadó. Kiadói műbőr kötésben, és kiadói papírkötésben (2 db), védőtokban. Kissé koszos papírtokban, de egyébként jó állapotban.