Lengyel Géza: Annyi baj legyen... (Nicsevo.) Hadifogoly riport regény. Bp., 1931., "Fortuna". Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző aláírt beragasztott fényképével, valamint a szerző dedikációjával.
[Kecskeméthy Aurél] Kákay Aranyos: Ujabb országgyűlési fény- és árnyképek. Bp., 1877., Athenaeum, 159+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
Kassák Lajos: A fal mögött áll és énekel. Bp.,1974,Magvető, 425+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Benne Kassák Lajosné Kárpáti Klára (1914-1986) ajándékozási soraival Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas magyar építész, egyetemi tanár részére.
Bisztray Gyula: Író és nemzet. Bp., 1943., Révai. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. A szerző, Bisztray Gyula (1903-1978) irodalomtörténész, könyvtáros, egyetemi tanár által Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalom- és könyvtörténész, műfordító, könyvtáros részére dedikált.
A magyar népköltés gyöngyei. A legszebb népdalok gyűjteménye. Összeállította: Benedek Elek. Bp., 1896, Athenaeum. VII+320 p. Kiadói aranyozott, gazdagon illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, a gerincnél kissé sérült borítóval.
Atelier Blaedeker. Körbe tükör. (Rund Schau.) Utazási és idegenforgalmi báli útmutató. Negyedik kiadás kevés bevétel. Térképpel, szöveggel és fájdalomcsillapítóval. Bp., 1936., Atelier Service,(Hungária-ny.),. Az Atelier tervező és műhelyiskola humoros kiadványa. A vezetői Orbán Dezső, Sipos László és Beer János. A rajzokat az iskola növendékei készítették, közte Végh Gusztáv, Kozma Zsuzsa (Kozma Lajos lánya), Radó György és mások. A tipográfia Bródy László, Kner Albert és Lengyel Lajos munkája. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
Petőfi Sándor: Szabadság szerelem. Összeállította: Benedek Marcell. Bp.,[1921], Biró Miklós. Jaschik Álmos illusztrációival. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinccel, eredeti kissé foltos és sérült karton tékában.