May Károly: A szent este. Útleírás. Ford.: Altay Margit. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Aczél Testvérek ("Otthon"-ny). 152 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza, részben szétvált kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Ady Endre költeményei, tíz kötet: Uj versek. Szeretném, ha szeretnének. Vér és arany stb.. Bp., é.n., Athenaeum. Különböző kiadások. Sajtó alá rendezte: Földessy Gyula. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé kopott borítóval, mindegyik kötet előzéklapján és címlapján tulajdonosi bélyegzővel.
Révész Béla: Ady tragédiája 1-2. köt. A háború, a házasság és forradalom évei. (Egybekötve.) Bp.,[1925.], Athenaeum, 1 t. (címkép, Székely Aladár felvétele)+192+24 t.+9 hasonmás.; 2 t. (címképek, az első Székely Aladár felvétele)+192 p.+ 33 t.+ 1 kihajtható hasonmás. Kiadói félvászon kötés, foltos állapotban.Volt könyvtári példány.
Áprily Lajos: Idahegyi pásztorok. Dráma egy felvonásban. Kolozsvár, 1929, Erdélyi Szépmíves Céh,(Minerva-ny.), 81+3 +VII p.+ 4 t. Gróf Bánffy Miklós 4 egészoldalas linómetszetével. Első kiadás.Benne az Erdélyi Szépmíves Céh tagjainak névsorával. Kiadói félbőr-kötés, Rohonyi Antal-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, névbélyegzővel. Számozott,166. számú példány.
Balázs Béla: A vándor énekel. Második kiadás. Gyoma, 1918, Kner Izidor. Kiadói papír borításban, borító kissé kopottas állapotban, laza fűzéssel, kissé széteső állapotban.
Bródy Sándor: Az automobil és egyéb elbeszélések. Magyar Könyvtár 469. Bp.,[1906],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 78+1 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadozott papírkötés, a hátsó borító hiányzik.
Bródy Sándor: Elmélkedések. Magyar Könyvtár 727-728. Bp.,[1914],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 83+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, szétvált kötéssel, részben felvágatlan lapokkal, pár lapon szakadással.