Jürg Federspiel: A gyűlölet múzeuma. Ford.: Szondi Béla. Bp., [1974], Európa. 224 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Szondi Béla, a könyv fordítójának ajándékozási soraival és kézzel írt levelével, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Vidor Miklós: Vidor Miklós: Sebesültek. Bp., 1982, Magvető. Második kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés. A szerző, Vidor Miklós (1923-2003) költő, író, műfordító által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Sőtér István: Tisztuló tükrök. A magyar irodalom a két világháború között. (Esszék, tanulmányok.) Bp., 1966., Gondolat, 515+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész és felesége részére dedikált példány.
Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. Számos ábrával és táblázattal. Reprint kiadás. Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
Kísértethistóriák. Idegen írók novellái. Ford.: Balázs Béla. Divéky József rajzaival. Reprint kiadás. Gyomaendrőd, 1992, Gyomai Kner Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
Egy nagyvilági hölgy: Illem, a jó társaság szabályai. Útmutató a művelt társaséletben. Bp., én. Athenaeum. Negyedik tetemesen bővített kiadás. 258p. Egészvászon kötésben. Kopott és a jobb alsó sarokban gyűrött borítóval, sérült gerinccel, megviselt állapotban.
The Ultimate Guide to Sex Toys . Hn., 2014, Pleasure Me! Publishing. Papírkötésben, jó állapotban. Angol nyelven. + A Guide to Luxury Sex Toys 2. Hn., 2015, Pleasure Me! Publishing. Papírkötésben, jó állapotban. Angol nyelven.