Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 434

Czakó Zsigmond: Végrendelet. Dráma öt felvonásban. Győr,[1889],Gross Gusztáv, 88 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
17689.

Rufpreis:
1 000 HUF

17690.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kolligátum Rákóczi-témájú művekből, 3 db:  Rákóczi-versek. II. Rákóczi Ferenczről szóló költemények gyűjteménye. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: Vende Ernő. Radó Antal: Rákóczi sírja és egyéb költemények.;  II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. II. füzet. Ford.: Kajlos Imre. Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 128;62+1;79 p. Átkötött félvászon-kötés.
17691.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bangha Béla: Gondolkozás-e a szabadgondolkozás? HIit és Világnézet Ismeretterjesztő Füzetek. Különlenyomat a Magyar Kultúra 1927. június 20-iki számából. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17692.

Rufpreis:
800 HUF

P. Szabó József: A szónoki taglejtés. Bp., 1942, Korda Rt. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17693.

Rufpreis:
1 400 HUF

Huttkay Lipót: Samassa, a politikus. Eger, 1898, Érseki Liceumi Nyomda. 92 p. A borító hiányzik.
17694.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Bíró András 4 dedikált műve: A szépség ünnepe. Reich Károly grafikáival. ; Hit és bizalom. (Megjelent 1500 példányban.) ; Pénteki jegyzetek.; Dávid és Góliát. Mária vallomásai. Bp.-Érd-Érdliget, 1988-2001, Hazafias Népfront III. ker. Bizottsága-Érdi Ujság-Érd Város Önkormányzata-Anteus. Kiadói papírkötés.
17695.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kondor Béla: Jelet hagyni. Kondor Béla festményeivel. Szerk.: Győri János. Bp.,1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17696.

Rufpreis:
1 000 HUF

Euripides: A phoeniciai nők. Ford.: Szentirmay Gyula. Előszóval és bevezetéssel ellátta: Szentirmay Gizella. Bp., 1910, Győző Andor. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán hiánnyal, a gerincen sérülésnyommal, az alsó részén kis hiánnyal.   A bevezetés írójának, Szentirmay Gizella műfordító, tanár testvérének, Szentirmay Ödön (1876-1953) kúriai bíró, közgazdásznak az ajándékozási soraival Bródy Ernő (1873-1961) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő, Bródy Sándor író unokaöccsének, a két háború közötti zsidóság prominens alakja részére. Bródy Ernő névbélyegzőjével.
17697.

Rufpreis:
2 400 HUF

Erdődy János: Villon a költő huszonnégy verse, amelyeket halála után négy és félszáz évvel írt - -. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1940,Népszava. Kiadói papírkötés.
17698.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vissnyovszky Rezső: Harangjáték. Balassagyarmat, 1935,(Grünberger Adolf-ny.), 68+4 p. Egyetlen kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, a borítón kis szakadással.
17699.

Rufpreis:
1 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Tavaszi rügyek. Abonyi Zoltán rajzaival. Bp., én., Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, és kopott, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, 1942-es tanári-cserkészparancsnoki ajándékozási sorokkal.
17700.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF