Hangay Oktáv: Az Alldeutsch Szövetség. (All-deutscher Verband. Harcz a magyarságért! Kolozsvár, 1903., Gámán J.-ny., 157 p. Átkötött papírkötés, kopott borítóval, a címlap és az utolsó lap javított, restaurált, a térkép hiányzik, egy-két laza lappal.
Kolligátum Rákóczi-témájú művekből, 3 db: Rákóczi-versek. II. Rákóczi Ferenczről szóló költemények gyűjteménye. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: Vende Ernő. Radó Antal: Rákóczi sírja és egyéb költemények.; II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. II. füzet. Ford.: Kajlos Imre. Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 128;62+1;79 p. Átkötött félvászon-kötés.
Bangha Béla: Gondolkozás-e a szabadgondolkozás? HIit és Világnézet Ismeretterjesztő Füzetek. Különlenyomat a Magyar Kultúra 1927. június 20-iki számából. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bíró András 4 dedikált műve: A szépség ünnepe. Reich Károly grafikáival. ; Hit és bizalom. (Megjelent 1500 példányban.) ; Pénteki jegyzetek.; Dávid és Góliát. Mária vallomásai. Bp.-Érd-Érdliget, 1988-2001, Hazafias Népfront III. ker. Bizottsága-Érdi Ujság-Érd Város Önkormányzata-Anteus. Kiadói papírkötés.
Euripides: A phoeniciai nők. Ford.: Szentirmay Gyula. Előszóval és bevezetéssel ellátta: Szentirmay Gizella. Bp., 1910, Győző Andor. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán hiánnyal, a gerincen sérülésnyommal, az alsó részén kis hiánnyal. A bevezetés írójának, Szentirmay Gizella műfordító, tanár testvérének, Szentirmay Ödön (1876-1953) kúriai bíró, közgazdásznak az ajándékozási soraival Bródy Ernő (1873-1961) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő, Bródy Sándor író unokaöccsének, a két háború közötti zsidóság prominens alakja részére. Bródy Ernő névbélyegzőjével.
Erdődy János: Villon a költő huszonnégy verse, amelyeket halála után négy és félszáz évvel írt - -. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1940,Népszava. Kiadói papírkötés.
Vissnyovszky Rezső: Harangjáték. Balassagyarmat, 1935,(Grünberger Adolf-ny.), 68+4 p. Egyetlen kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, a borítón kis szakadással.