Kertész Mihály: A csengeri domb. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés, belül az előzéklapnál javított, ajándékozási sorokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.
Komjáthy István: A Nap lakodalma. Román népballadák. Debrecen, 1947, Debreceni Magyar-Román Társaság, kiadói papírkötés. Az ajánlást és az összekötő verseket Komjáthy István írta. A címlapot egy román népi fametszet hasonmása díszíti. A metszetek és a címlap Pósafalvi István műve. Megjelent 1500 példányban.Ajándékozási sorokkal, papír borító enyhén kopott
Vágó Tibor: Barátom a testőröm. Őrző-védő kutyák szakosított kiképzése személy és vagyonvédelemre. Bp., 1994, Pro-Sec- Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, címlapon kisebb szakadással, utolsó egy-két lap (névmutatóból) hiányzik, helyenként kissé foltos lapokkal, laza kötéssel.
Wilhelmine V. Hillern: És mégis jönni fog! Kolostori történet.I-II. kötet. Az Athenaeum olvasótára. Alexander Erzsi és Schanzer Margit fordítása. Bp, én., Athenaeum. Egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval és meglazult kötéssel.
Jim Morrison: Amerikai ima. Jim Morrison versei. Válogatta és ford.: Földes László Hobo. Bp., 1993, Orpheusz-Új Mandátum. Kiadói papírkötés, borító és első néhány lap jobb alsó sarkában foltos.
Arany János: Kisebb költemények. Bp., én., Franklin, 415+2 p.Tizedik kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, néhány lapon aláhúzással.