Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 253

Németh Lajos: Kondor Béla. Tizenhét rézkarc. A bevezető tanulmányt Németh Lajos írta. Bp.,1980, Corvina, 10 p.+17 t.. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és kissé foltos borítóval..
16731.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

1928 Europäisches Porzellan und Arbeiten der Kleinkunst. Sammlung Kommerzienrat Georg Spiegelberg, Hannover und Beitrag aus Londoner Besitz, Perser-Teppiche, Aubussons, Buchara-Stickereien aus verschiedenem Privatbesitz. Versteigerung: Porzellan: 4. und 5. Dezember 1928., Teppiche: 4. Dezember 1928. Berlin,(1928), Rudolph Lepke's Kunst - Auction-Haus. Német nyelvű aukciós katalógus. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel, kissé foltos borítóval.
16732.

Rufpreis:
1 200 HUF

Zórád Ernő: Pest-Budai mozaik. Két háború között. Kor-kép-regény. A borító és a kötet grafikáit Zorád Ernő készítette. + Egy vándorfestő ifjúságai. 1911-1951. Dabas, 2000, Dabas Jegyzet Kft. Kiadói kartonált papírkötés
16733.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Végvári Lajos: Munkácsy Mihály élete és művei. Bp., 1958, Akadémia Kiadói. 542 fekete és 3 színes képpel. Életműkatalógus. Kiadói egészvászon kötés, sérült és hiányos papír védőborítóval.
16734.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

16735.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói kartonált papírkötés, gerincén egészen apró sérüléssel, jó állapotban.
16736.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25
10

16737.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Vegyes reneszánsz művészettel kapcsolatos tétel, 4 db:  Leonardo da Vinci: Tudomány és művészet. Válogatás művészeti írásaiból. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.   Lyka Károly: Leonardo da Vinci. A művészet kiskönyvtára 47.  Bp.,1975., Corvina. Kiadói papírkötés.  Lyka Károly: Raffaello. 1483-1520. A művészet kiskönyvtára XIV.  Bp.,1962., Corvina. Kiadói papírkötés.  Ybl Ervin: Verrochio. 1436-1488. A művészet kiskönyvtára XLVII.  Bp.,1963., Corvina. Kiadói papírkötés.
16738.

Rufpreis:
800 HUF

Michelangelo Buonarroti versei. Ford.: Rónay György. Bp.,1959, Magyar Helikon, 300+8 p. Michelangelo-rajzokkal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban. Számozott (600/369.) példány.
16739.

Rufpreis:
800 HUF

16740.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Vegyes könyvtétel, 3 db:   Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp.,(1938),Rózsavölgyi és Társa, 349+1 p.+XLV+1 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Könyvnapi propaganda kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;  Artner Tivadar: Évezredek művészete. Bp.,1968, Gondolat. Második, bővített és javított kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.;  Jajczay János-Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p.+CXXVIII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16741.

Rufpreis:
800 HUF

Vegyes könyvtétel, 4 db:   Faludy Ildikó: Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp., 1982., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;   C.W. Ceram: A régészet regénye. Ford.: Gottschlig Ferenc. Bp., 1959, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;  Középkori királyi palota a Budai várban. Kiállítás a Budapesti Történeti Múzeumban. Szerk.: Ladányi Mihályné. Bp.,én., BTM. Kiadói papírkötés.;  Bécs. Inkey Tibor fotóival. Szabó Ede bevezetőjével. Bp.,1971., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
16742.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF