Heinz Klemm:Die entdeckung der sächischen scheweiz. Drezda, 1954, Sachenverlag Dresden. Félvászon-kötés sarkai kissé kopottas állapotban. Fritz Löffler Das Alte Dresden.Geschichte seiner Bauten.Drezda, 1955, Sachsenverlag Dresden.Egészvászon-kötés, jó állapotban.
Martyn Ferenc (1899-1986): Petőfi olvasása közben. Bp., 1973, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói szakadt és foltos papírmappában, 20 db illusztrációval. Megjelent 5000 példányban.
Ingo F. Walther: Pablo Picasso. 1881-1973. Az évszázad zsenije. Bara Mariann fordítása. Bp, 1992, Kulturtrade Kft. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, szép állapotban.
Hans Ebert: Ingres. Gyurita Ilona fordítása. Bp, 1982, Corvina. 17 színes képpel és 43 fekete-fehér képpel illusztrálva. Kartonált papírkötésben, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.