Dr. Kós Károly-Szentimrei Judit-Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Lyka Károly: A táblabíró világ művészete I-IV. (Két kötetben.) Nemzeti Irodalmunk mesterei. Bp., 1922, Singer és Wolfner, 151 p.+141 p.+ 5 t. +128 p.+3 t.+164 p.+4 t. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az első kötetben néhány lapszélen folttal.
Szántó Tibor: A betű II. kötet. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1965, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított, sérült papír védőborítóban. Megjelent 2200 példányban.
Magyarországi művészet története. I. A magyarországi művészet a honfoglalástól a XIX. századig. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956., Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Woldemar von Seidlitz: Geschichte des Japanischen Farbenholzschnitts. Dresden, 1923., Wolfgang Jess, X+228 p.+14 t. Vierte Auflage. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kopott félvászon-kötésben, az elülső kötéstáblán törésnyommal.