Judith Miller: Stílus és forma. Az iparművészet képes enciklopédiája. Bp., 2007, Geopen. Színes fotókkal és reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Vegyes könyvtétel: 3 db; Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum évkönyvei V 1962. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap. Szerk: Major Gyula. Magyar és francia nyelven. Kárász Judit fényképeivel illusztrált.Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.; Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum évkönyvei VII 1964. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap. Szerk: Jakabffy Imre. Kárász Judit fényképeivel illusztrált.Magyar és Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban; Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum évkönyvei XII 1969. Bp., 1970, Népművelési Propaganda Iroda. Szerk: Jakabffy Imre. Wagner Richárd fotóival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Vegyes könyvtétel; 3 db: Pál Cséfalvay: The treasury of Esztergom Cathedral. Bp., 1984, Corvina. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, jó állapotban; Kerámia. Középdunántúl anyagi műveltsége kiállítás sorozat I.Összeáll: F. Petres Éva. hn., én., kn. Magyar, Német nyelven. Papírkötésben, jó állapotban; A régi képtár katalógusa. Országos Szépművészeti Múzeum. Szerk: Pigler Andor. Bp., 1954, Akadémiai kiadó. Egészvászon-kötés, jó állapotban.
M. Bunta, P. Gyula: Batiz. Monografia manufacturii de faianta fina. hn., 1971, Consiliul Culturii Si Educatiei Socialiste Muzeul De Istorie Cluj. Román nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Magyar építészet (a XIX. század végéig). Szerk: Gerő László. Bp., 1954, Építésügyi Kiadó. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott kiadói védőborítóban de egyébként jó állapotban.
A hetvenötéves Magyar Állami Operaház 1884-1959. Bp., 1959, a Magyar Állami Operaház kiadása. Kiadói egészvászon-kötésben. Dr. Pogány Károly szerkesztő ajándékozási soraival (?).
4 db könyv tétel: Szőnyi István: Kép. Megjegyzések a művészetről. Bp., 1943, Dr. Vajna György és Társa. Ajándékozói bejegyzéssel. + Max J. Friedländer: Der Holzschnitt. Zweite auflage. Berlin und Leipzig, 1921, Vereinigung Wissenschaftlicher Verleger. Tulajdonosi névbejegyzéssel. + Lyka Károly: Kis könyv a művészetről. Negyedik kiadás. Bp., 1927, Singer és Wolfner. Tulajdonosi névbejegyzéssel. Emil Pirchan: Művészek Műhelytitkai. Bp., 1945, Dante. Tulajdonosi névbejegyzéssel.