Kovács-Gombos Gábor: Transzcendencia a művészetben, mint az idea "felragyogása" az anyagban. Bp., 2011, Nemzeti Tankönyvkiadó. A Szerző, Kovács-Gombos Gábor (1955-) által aláírt! Képekkel gazdagon illusztrált, többek közt Konok Tamás, Fehér László, Váli Dezső és Deim Pál műveinek reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Pohárnok Zoltán-Takács Marianne: Spanyol festészet. Ars Mundi VI. kötet. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóval.
Népi építészet a Kárpát-medence északkeleti térségében. (A Miskolcon 1989. május 15-16-én megrendezett konferencia anyaga.) Szerk.: Cseri Miklós-Balassa M. Iván-Viga Gyula. Miskolc-Szentendre, 1989., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Hermann Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben.
Bogdán István: Kézművesek mestersége. Bp., 1989, Gondolat. Kiadó papírkötésben. + Katona Imre: A porcelán. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói papírkötésben. + Katona Imre: A magyar kerámia és porcelán. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötésben.
Ledács Kiss Aladár - Szüts Béláné: Ismerjük meg a keleti szőnyeget. Bp., 1963, Gondolat. Első kiadás. Gazdag képanyaggal. Kiadói kopott, foltos vászon kötésben, volt könyvtári példány.