Taktaszada mondák. Gyűjtötte és a bevezető tanulmányokat írta: Szabó Lajos. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény. XVIII. Bp.,1975, MTA. Mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Budapest Műemlékei I. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955 , Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, kissé laza fűzéssel.
1944 Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel.
Kugler Alajos: Vezető Sopronvármegye és Sopron sz. kir. város egyesített muzeumában. Kiadja: Sopronvármegye és Sopron sz. kir város régészeti társulata. Sopron,(1904),Röttig Gusztáv, 59 p.+XVII t. Kiadói félvászon-kötés.
A soproni ipar 100 éve. 1847-1948. Kiállítási katalógus. Sopron, 1948, Röttig-Romwalter Nyomda Rt, 42 l. 1 t. (színes) + 8 t. (fekete-fehér.) Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, az első lap sérült, szakadt.