Hangay Sándor (1888-1953): Gedichte (Versek). Leipzig, é.n., Xenian-Verlag. 1 t.+VII+1+86 p. Kiadói fűzött papírkötés, kissé foltos gerinccel, aranyozott felső lapélekkel, német nyelven, Kolozsvári Andor (1900-1982) ex libris-szével. Jó állapotban./ Paperbinding, with spotty spine, in German language.
Bródy Sándor: Erzsébet dajka és más cselédek. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, a gerince sérült, szakadt, a borítója elvált a könyvtesttől, a kötése sérült, 48 és 63 oldalak, és a 96-113 oldalak között a kötés elvált, a könyvből több lap kijár.
Babits Mihály: A második ének. Bp., 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Kiadói papírkötés. Első kiadás. Számozott (2000/1501.) példány. Kiadói papírkötés, a külső boríték hiányzik.
Lord Byron: Beppo. Verses elbeszélés. Fordította Kosztolányi Dezső. Békéscsaba, é.n. (1920,)Tevan kiadás, 37 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban. A borító illusztrációja Divéky József munkája. Első kiadás. Tevan-kiadvány.
Kozma Andor: Szatírák. Bp., 1898, Athenaeum, 4+238 p. Egyetlen kiadás. Kiadói, festett, díszes, aranyozott dombornyomásos, Gottermayer egészvászon díszkötésben, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, körül festett lapszélekkel, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Drumár János: Kassiopeia. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 410+6 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Radó Antal: Firdusziból. Feridún és fiai. Bp., é.n. ,Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XXIII+125+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, foltos borítóval.
A. J. Russell: Csak bűnösöknek. (For sinners only.) Fordították Ifj. Biberbauer Richárd és Ifj. Czeglédy Sándor. Bp., 1934, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói foltos egészvászon-kötés.
Ujabb Nemzeti Dalkönyvecske. Összeállította: Radó Antal. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XVIII+431 p. Második, módosított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopással a borító sarkain és a gerincen, kissé laza fűzéssel.
Kerényi Frigyes (Vidor Emil): Költemények. Pest, 1844, Landerer és Heckenast, 188+6 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, a címlap hátoldalára beragasztott árnyképpel. Kerényi Frigyes (1822-1852), a fiatalon elhunyt költő első verseskötete. A Petőfi által alapított Tízek Társasága tagja, a költő barátja volt. Versei számos korabeli lapban megjelentek, 1844-ig Vidor Emil álnéven publikált.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.