Herczeg Ferenc: Pro libertate! I-II. Budapest, 1936. Singer és Wolfner. 340+287 p. Első kiadás. Kiadói papír kötés. A borítói maszatosak. A lapélek foltosak. Az első kötet gerince picit szakadt, és deformált.
Wilhelm Busch: Maler Klecksel. Rudolfstadt, é.n. [1960], Griefenverlag, 69 p. Német nyelven. Kiadói félvászon kötés. Számos humoros szövegközti illusztrációval, karikatúrával. / Linen-binding, in german language.
Tolnai Világtörténelme I-X.+ VI. Budapest, Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó Vállalat. Aranyozott, színezett kiadói egészvászonkötés , 4253 p. A borító kopott, egy-két helyen szakadás, az előzéklapokon ajándékozási sorok, de alapvetően jó állapotban van. Teljes sorozat, de van benne egy plusz VI. kötet.
Jósika Miklós: A Nagyszebeni Királybíró (1853). Budapest, 1901, Franklin-Társulat, 383 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Kopottas, foltos borítóval. A gerince picit deformált.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Budapest., É.N., A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Cs. és Királyi Udv. Könyvnyomda, Hornyánnszky Viktor, Budapest. Kiadói aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben,160 p. A borítója kopott, foltos. A kötése laza, sérült. A címlap hátsó oldalán ajándékozási sorok.
August Jacob Liebeskind: Pálmalevelek. Huszonöt napkeleti történet. Fordította: Márton László. Budapest, 1986, Helikon Kiadó, 152 p. Kiadói bőrkötés, kiadói papírborítóban. Számozott (3000/2044.) példány.
Elizabeth Barrett Browning: Portugál Szonettek. Máté József fordítása. Budapest, 1936, Pantheon-Kiadás, Kner-nyomda, 2+44+1+11 p.+1 t. Kiadói tűzött papírkötés, megviselt állapotban, foltos borítótval, sérült kötéssel. Készült 500 példányban.