Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 302

Végh György: Auguste Corbeille Csudálatos Kalandjai. Budapest, 1942, Antiqua nyomda, 131 p. Kiadói foltos papírkötés. A szerző dedikációjával.
14045.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vaszary Gábor (1897-1985): Tíz deka boldogság. Budapest, 1942, Nova Irodalmi Intézet. Kiadói félvászon kötés. Rossz állapotban. Első kiadás. A szerző dedikációjával.
14046.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Nemzetes Uraimék. (A másik nagyerejű.) Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1908, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. A gerincén pici sérüléssel, egyébként jó állapotban.
14047.

Rufpreis:
2 400 HUF

Oeuvres complétes francois Coppée prose 1873-1890. Édition illustrée de trois cents dessins F.de Myrbach. Biai-Föglein István (1905-1974) tulajdonosi bejegyzésével!! Paris, Alphonse Lemerre. Kiadói festett, egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, kopottas állapotban.
14048.

Rufpreis:
800 HUF

Szebeni András: Illés Jelentés '96. Budapest, 1996, Zikkurat Kft. Kiadói spirálozott kötésben.
14049.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bodrogh Pál: Bolyongás. Versek (1926-1928). Budapest, 1929, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt, 57+5 p.+ 6 t. Kiadói szakadt papírkötés. Az elülső kötéstábla ragasztott, a gerince sérült, hiányos. Batthány Gyula gróf rajzaival. Első kiadás. Számozott (500/440.), a szerző által aláírt és dedikált példány.
14050.

Rufpreis:
5 000 HUF

14051.

Rufpreis:
1 000 HUF

Trencsényi-Waldapfel Imre: Görög-római mythologia. A klasszikus ókor istenei és hősmondái. Képmellékletekkel és szövegrajzokkal. Bp., 1936, Győző Andor. Kiadói picit kopott dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés.
14052.

Rufpreis:
2 000 HUF

Amerika koronázatlan királyai: Carnegie, Rockefeller, Morgan, Astor, Hearst, Vanderbilt, Pulitzer, Barnum. Bp., 1912, Karriérek Kiadóhivatala (Karriérek). Kiadói picit kopott aranyozott egészvászonkötésben, jó állapotban.
14053.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gogol: Egy őrült emlékiratai. Budapest, 1999, Marfa-Mediterrán Kiadó, 2+29+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói papír mappa, Boris László grafikusművész illusztrációival.
14054.

Rufpreis:
1 000 HUF

A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16+17. kötet. Budapest, 1893-1904. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromo­li­tográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. A 18. kötet hiányzik. A 4. kötetből a 22-27. p. között a lapok kijárnak. Néhány kötet gerince kopott, két kötet gerince némileg sérült, de ezeket leszámítva alapvetően jó állapotban vannak.
14055.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Reinhold Alfréd első és utolsó lírai kötete. Egyetlen kiadás. Budapest, 1932. Névtelen Jegyző (Pápai Ernő ny.) A szerző egyetlen magyarországi kötete. Aláírt példány! Kissé hibás kiadói karton kötésben, az első néhány oldal enyhén foltos
14056.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF