Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 251

Arcübasew: Szanin. Teljes kiadás. Bp., 1918, Rozsnyai Károly Kiadása. Kiadói papírkötés, kissé kopott állapotban.
13948.

Rufpreis:
1 800 HUF

13949.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tolnai új világlexikona I-XX. (A-ZS) + 2 pótkötet. Az általános tudás és műveltség tára. Bp., 1926-33, Tolnai Nyomdai Műintézet. Változó állapotban, néhány kötet kötése szakadozott, hiányos.
13950.

Rufpreis:
6 000 HUF

Herczeg Ferencz munkái. Gyűjteményes díszkiadás. 27 kötet a sorozatból. Bp., 1925, Singer és Wolfner. Kiadói, dúsan és díszesen aranyozott, vaknyomásos, egészvászon-kötésben, állapotuk változó. Az első kötetben Herczeg Ferenc aláírásával!
13951.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

13952.

Rufpreis:
1 800 HUF

13953.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jakab Ödön: Lafontaine-mesék. Doré Gusztáv képeivel. Bp., 1921, Kultura Könyvkiadó Rt.. Kiadói, kissé kopottas félvászonkötésben, a gerinc papírcsíkkal pótolva.
13954.

Rufpreis:
2 000 HUF

13955.

Rufpreis:
1 200 HUF

Ifju szivekben élek. A magyar fiatalság hitvallása Ady Endre költészetének történelmi tanulságai mellett. Bp. 1928, Híd. 63 p. Kiadói, kissé foltos illusztrált papírborítóban, a gerincén papírszalaggal megerősítve.
13956.

Rufpreis:
1 400 HUF

13957.

Rufpreis:
1 200 HUF

13958.

Rufpreis:
1 000 HUF

Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.
13959.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF