Tolnai új világlexikona I-XX. (A-ZS) + 2 pótkötet. Az általános tudás és műveltség tára. Bp., 1926-33, Tolnai Nyomdai Műintézet. Változó állapotban, néhány kötet kötése szakadozott, hiányos.
Herczeg Ferencz munkái. Gyűjteményes díszkiadás. 27 kötet a sorozatból. Bp., 1925, Singer és Wolfner. Kiadói, dúsan és díszesen aranyozott, vaknyomásos, egészvászon-kötésben, állapotuk változó. Az első kötetben Herczeg Ferenc aláírásával!
Jakab Ödön: Lafontaine-mesék. Doré Gusztáv képeivel. Bp., 1921, Kultura Könyvkiadó Rt.. Kiadói, kissé kopottas félvászonkötésben, a gerinc papírcsíkkal pótolva.
Omar Khajjám: Rubáíját. Ford.: Szabó Lőrinc, illusztrálta Szász Endre. Bp., 1979, Magyar Helikon. Vászonkötésben, kicsit kopott papír védőborítóval, jó állapotban.
Ifju szivekben élek. A magyar fiatalság hitvallása Ady Endre költészetének történelmi tanulságai mellett. Bp. 1928, Híd. 63 p. Kiadói, kissé foltos illusztrált papírborítóban, a gerincén papírszalaggal megerősítve.
Széchenyi István, gróf: A Kelet népe 1841. Pesten, 1841. Trattner-Károlyi. Első kiadás! Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó munkája. Kossuth még ugyanebben az évben válaszolt Felelet című munkájában. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak Kossuth mellett, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta emiatt mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott. Kissé viseltes korabeli karton kötésben.