Vörösmarty Mihály összes munkái. Rendezte és jegyzetekkel kisérte Gyulai Pál. Teljes kiadás. 2-8. kötetek. Bp., 1884-1885 Méhner. Aranyozott gerincű, sérült félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. A kötések megviselt állapotban, de belül jó állapotú
Geréb László: Mátyás király lantosa. Bp., 1940, Dante. 164 p. Kiadói aranyozott félvászonkötésben. A gerincvászon hosszanti irányban felszakadt, elvált.
Beniczky Péter: Magyar rithmusok, Mellyeket írt Nemzetes --, Szentelt Vitéz. Első Része szép Isteni ditséreteket, és Poenitentzia tartásra indító Énekeket foglál magában. Második, Közönséges Magyar példa beszédeket szép oktatással: Most újobban és tisztábban kibotsátatott. Posonyban, 1771. Landerer János Mihály ny. (4)+299p. II. kiadás. Címlap pótolt az 1. kiadás címlapjával, Későbbi, igényes félvászon kötésben.
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Magyar művelődéstörténet II-V. kötet. A Magyar Történelmi Társulat Megbízásából szerkeszti Domanovszky Sándor. Bp. 1939-1942. Magy. Tört. Társulat. Az első kötet hiányzik. Többezer képpel mellékleteken, táblákon és a szövegben. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, apróbb kopásnyomokkal.