Népszerű Természettudományi Előadások Gyűjteménye 1-7. füzetek (egybekötve): Pulszky Ferenc: Az őstörténelmi leletekről Magyarországban.; Klein Gyula: A rovarevő növényekről.; Lengyel Béla: A szénről és fontosabb vegyületeiről.; stb. Bp., 1877, K. M. Természettudományi Társulat. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal, az első címlapon Karkovány Ákos névbejegyzésével, a kötet végén kézzel írt tartalomjegyzékkel.
2 db könyv: Artur Fürst - Alexander Moszkowski: Az élő világ csodái. Ford. és átdolgozta: Fülöp Zsigmond. [Bp., 1937], Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. + Az állatok gyűjtése. Szerk.: Móczár László, Kaszab Zoltán, Soós Árpád. Bp., 1962, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval. Megjelent 5000 példányban.
2 db állatorvostudományi különlenyomat: Andrónyi András: Vizsgálatok a tejsavtartalomról szarvasmarhák és juhok vérében. + Kass Ferenc: Milyen bőrbeli elváltozásokkal jár a háziállatok Haematopinus-fajainak szúrása, illetve vérszívása. Különlenyomat a ,,Közlemények az összehasonlító élet- és kórtan köréből" XXVII. kötetéből. Bp., 1935, Pátria-ny., 11+[1] p.; 9+[1] p. Magyar és német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, az egyik sérült borítóval.
British Association for the Advancement of Science. Report of the Annual Meeting, 1936. Blackpool, September 9-16. London, 1936, Office of the British Association. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Iwan Bloch: Das Sexualleben unserer Zeit in seinen Beziehungen zur modernen Kultur. Berlin, 1905, Louis Marcus. Kiadói egészvászon-kötés, régi könyvtári címkével és bélyegzéssel.