Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 143

Fröhlich Izidor: Az elméleti physika kézikönyve. Bevezető rész: Mathematikai repertorium physikusok számára. Bp., 1890, MTA, VI+208+4 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Ritka!
23846.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Adolf Müller - Karl Müller: Thiere der Heimath. Bände I-II. Deutschlands Säugethiere und Vögel. Geschildert von - und - -. Mit Original- Illustrationen in Farbendruck nach Zeichnungen und Aquarellen von C. F. Deiker und Adolf Müller. Estes Buch: A. Allgemeiner Theil. B. Wesen und Wandel der Säugetiere.; Zweites Buch: Wesen und Wandel der Vögel.; Kassel, 1897., Theodor Fischer, 8+291 p.+20 (színes képtáblák) t. +2 (az egyik fekete-fehér képtábla) t.; 8+365 p.+25 (színes képtáblák) t. Német nyelven. Dritte Auflage. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. kötet eleje és első néhány lapja foltos.
23847.

Adolf Müller - Karl Müller: Thiere der Heimath. Bände I-II. Deutschlands Säugethiere und Vögel. Geschildert von - und - -. Mit Original- Illustrationen in Farbendruck nach Zeichnungen und Aquarellen von C. F. Deiker und Adolf Müller.
Estes Buch: A. Allgemeiner Theil. B. Wesen und Wandel der Säugetiere.;
Zweites Buch: Wesen und Wandel der Vögel.;
Kassel, 1897., Theodor Fischer, 8+291 p.+20 (színes képtáblák) t. +2 (az egyik fekete-fehér képtábla) t.; 8+365 p.+25 (színes képtáblák) t. Német nyelven. Dritte Auflage. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. kötet eleje és első néhány lapja foltos.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Csath András: Békés vármegye madárvilága hajdan és ma. Gyula, 1938, Dobay János. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
23848.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Dávid Lajos: Gyógyszerészet I. kötet.: Gyógyszervizsgálat. 1. rész: Minőleges vizsgálatok. Szeged, 1927, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 512 p. 'Nagyvárad, "Irgalmasrend" Gyógyszertár' bélyegzéssel. Átkötött egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, jó állapotban.
23849.

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
Hayne, Anton: Die Seuchen der nutzbaren Haussäugethiere, [A házi haszonállat emlősök járványai], in Bezug ihrer Erkenntniss, Ursachen, Behandlung, Vorbauung durch therapeutische und veterinär-polizeyliche Mittel und Vergleichung mit den Krankheiten der Menschen. Wien, 1836, Lepold Grund, VI+2+504 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. 1. kiadás. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a borítón címkével, a címlapon bélyegzéssel, az első 3 lap szélén kis sérüléssel, foltos lapokkal.
23850.

Licitálható
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25
Minimális ajánlat:
50 000 Ft
50 000 60 000 70 000
Feleky Hugó:  A húgycső betegségeinek urethoskopiai kórjelzése és orvoslása. (Dedikált.) Budapest, 1916. Universitas Könyvkiadó Társaság (Nyugat-nyomda). VIII + 230 p. + 5 t. (színes). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mélyen tisztelt barátjának, prof. dr. Borszéky Károly egyetemi tanár úrnak szeretettel: Feleky Húgó". Feleky Hugó (1861-1932) orvos, egyetemi tanár, a budapesti poliklinika urológusa, a nemi betegségek elleni küzdelem jegyében megalapította a Teleia Egyesületet, amelynek rendelőjében ő látta el a főorvosi teendőket. Oldalszámozáson belül orvosi műszereket és eljárásokat bemutató illusztrációkkal gazdagon illusztrált szakmunka. Prov.: Dr. Borszéky Károly (1875-1933) a budapesti poliklinika sebész főorvosa, a sebészeti műtéttan egyetemi tanára. Illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel.
23851.

Feleky Hugó: A húgycső betegségeinek urethoskopiai kórjelzése és orvoslása. (Dedikált.)
Budapest, 1916. Universitas Könyvkiadó Társaság (Nyugat-nyomda). VIII + 230 p. + 5 t. (színes). Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Mélyen tisztelt barátjának, prof. dr. Borszéky Károly egyetemi tanár úrnak szeretettel: Feleky Húgó".
Feleky Hugó (1861-1932) orvos, egyetemi tanár, a budapesti poliklinika urológusa, a nemi betegségek elleni küzdelem jegyében megalapította a Teleia Egyesületet, amelynek rendelőjében ő látta el a főorvosi teendőket. Oldalszámozáson belül orvosi műszereket és eljárásokat bemutató illusztrációkkal gazdagon illusztrált szakmunka.
Prov.: Dr. Borszéky Károly (1875-1933) a budapesti poliklinika sebész főorvosa, a sebészeti műtéttan egyetemi tanára.
Illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé foltos kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Zipperlen, Wilhelm: Der illustrierte Hausthierarzt für Landwirthe und Haustierbesitzer. Eine Darstellung der Gesundheitspflege der Hausthiere [...] zugleich ein Handbuch für Thierärzte und Hufschmiede. Ulm, é.n. (cca 1900), J. Ebner'schen Buchhandlung, 1 t.+ XIV+752+16+[22] p.+ 5 (színes) t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban.
23852.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Dr. Borbás Vince: Békésvármegye flórája. Bp., 1881, MTA. Egészvászon kötés, kopottas állapotban.
23853.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Makay István:  Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.] Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás. Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta. Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
23854.

Makay István: Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.]
Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás.
Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta. Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára.
Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Buzády Tibor: Magyar kutyafajták. DEDIKÁLT! München, 1975, Vagyunk Kiadó. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23855.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Markovics Károly: Légtüneti tabellák Baranya megyéről, a szükséges magyarázatokkal és egy értekezéssel az időjárás, éghajlat és dunai vízállásokról. Bécs, 1879, Cs. k. udvari államnyomda. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23856.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Arthur Hill Hassall's Mikroskopische Anatomie des menschlichen Körpers im gesunden und kanken Zustande. 1-2. Teil. Leipzig, 1852, Verlag von Ernst Schäfer. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
23857.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft