Hajós, Andor: Komplexe Hydride und ihre Anwendung in der organischen Chemie. A szerző, Dr. Hajós Andor által tanára, Dr. Ujhelyi Sándor részére DEDIKÁLT példány! Organisch-präparative Methoden. Band 4. Berlin, 1966, VEB Deutscher Verlag der Wissenscahften, XII+2+573 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
Buzár Ágota (szerk.): 220 év kincsei. A Magyar Természettudományi Múzeum gyűjteményei. Budapest, 2022, Magyar Természettudományi Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés
Gary S. Becker: Válogatás Gary S. Becker írásaiból. A Rajk László Szakkollégium által alapított Neumann János Díj 2004. évi kitüntettjének tiszteletére. Bp., 2004, Szakkollégiumi Füzetek 37. Gary S. Becker (1930-2014) amerikai Nobel-díjas közgazdász. Kiadói papírkötés, a borítón gyűrődésekkel.
Darwin, [Charles]: Egy természettudós utazása a Föld körül. Ford.: Fülöp Zsigmond. Világkönyvtár. Bp., 1913, Révai, [4]+299+[5] p.; [4]+309+[3] p. Első magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Torday Ferenc: Orvosi műszótár. Sajtó alá rendezte Barabás Zoltán. Budapest, 1948. Novák Rudolf és Társa (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 537 + [1] p. Torday Ferenc (1871-1942) gyermekorvos latin-magyar orvosi műszótára tíz év kutatómunkájának eredménye. A mű első kiadása 1941-ben jelent meg, példányunk a munka második, bővített kiadásából való. kiadói félvászon kötésben.
Hände und was sie sagen. 64 Bilder eingeleitet und erläutert von Adolf Koelsch. Zürich-Leipzig, Orell Füssli Verlag. Félvászon kötés, kopottas állapotban.