Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 143

Uher Ferenc: Őssejt-biológia. Bp., 2017, Medicina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23882.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Moesz Gusztáv (szerk.): Botanikai közlemények. XVI. kötet 1917. Bp., 1917, Kir. M. Természettudományi Társulat.  A Kir. Magy. Természettudományi Társulat Növénytani Szakosztályának folyóiratát 1901 novemberében alapították. "Az 1902-ben Növénytani Közlemények néven először megjelenő folyóirat a Királyi Magyar Természettudományi Társulat (KMTT) 1891-ben megalakult Növénytani Szakosztályának előadásait, híreit közölte. A lap nevét 1909-ben változtatták Botanikai Közleményekre. A KMTT megszűnése után 1952-től a Magyar Biológiai Egyesület majd Társaság Botanikai Szakosztályának lapjaként jelenik meg." A kolligátum négy kötete közül az 1919. évinek (XVIII.) 1920 a kiadási dátuma, az 1920-1921. évit (XIX.) egyben jelentették meg 1921-es dátumot feltüntetve. Az egyes számok két havonta láttak napvilágot.   Félvászon kötés, kopottas állapotban.
23883.

A Kir. Magy. Természettudományi Társulat Növénytani Szakosztályának folyóiratát 1901 novemberében alapították. "Az 1902-ben Növénytani Közlemények néven először megjelenő folyóirat a Királyi Magyar Természettudományi Társulat (KMTT) 1891-ben megalakult Növénytani Szakosztályának előadásait, híreit közölte. A lap nevét 1909-ben változtatták Botanikai Közleményekre. A KMTT megszűnése után 1952-től a Magyar Biológiai Egyesület majd Társaság Botanikai Szakosztályának lapjaként jelenik meg."

Félvászon kötés, kopottas állapotban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Kelemenné Zathureczky Berta: Az embergyűlölő. 1925. Újrakötött műbőr kötés, eredeti címlap belekötve, ragasztott lapok, kopottas állapotban.
23884.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
23885.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Matematikai szintézis az Egészségügyi Szervező Alapszak számára az elméletektől a feladatokon át a megoldásokig. I. Analízis. Összeállította: Sándor Zoltán, Dr. Dinya Elek. Bp., 2014, Semmelweis Kiadó. Kiadói papírkötés.
23886.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Grósz Lajos: A természet köréből. Népszerű olvasmányok a nagyközönség, a serdülő ifjuság és női olvasók számára. Bp., 1896, Franklin-Társulat, [8]+350+[2] p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
23887.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Tissié Ph.: Az elfáradás és a testgyakorlás. Bp., 1898, K.M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
23888.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Ferenczi Sándor:  Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában. Budapest, 1918. Dick Manó (Újságüzem Kiadó És Nyomda Rt.) 150 + [2] p. Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Analitikai esetbeszámolói gyűjteményét először 1912-ben tette közzé, példányunk a mű második kiadásából való. Esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, felfokozott érdeklődéssel kísért, mutatványosságszámba menő témáira. A tartalomból: A tudattalan megismerése -- Hipnotikus hatások lelki elemzése -- Szuggesztió és pszichoanalízis -- A homoszexuálitás jelentősége a tébolyodottság kórtanában -- A trágár szavakról -- Az élc és komikum lélektana -- A pszichoanalitikus mozgalom történetéből. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a tartalomjegyzék oldalán tulajdonosi könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
23889.

Ferenczi Sándor: Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában.
Budapest, 1918. Dick Manó (Újságüzem Kiadó És Nyomda Rt.) 150 + [2] p.
Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Analitikai esetbeszámolói gyűjteményét először 1912-ben tette közzé, példányunk a mű második kiadásából való. Esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, felfokozott érdeklődéssel kísért, mutatványosságszámba menő témáira.
A tartalomból: A tudattalan megismerése -- Hipnotikus hatások lelki elemzése -- Szuggesztió és pszichoanalízis -- A homoszexuálitás jelentősége a tébolyodottság kórtanában -- A trágár szavakról -- Az élc és komikum lélektana -- A pszichoanalitikus mozgalom történetéből.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, a tartalomjegyzék oldalán tulajdonosi könyvjegy.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Reclus, Élisée: A patak élete. Bp. 1894. (Franklin ny.) 4 sztl. lev. 173 l. 1 sztl. lev. /Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LIII. A VIII. (1893-1895. évi) cziklus 4. kötete./ Egészoldalas képekkel. Kiadói (Molnár Károly) egészvászon-kötésben,
23890.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
23891.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Dr. Schaffer X. Ferenc: Általános geológia. Ford.: Pappné Dr. Balogh Margit. Az eredetivel összehasonlította, kiegészítette és függelékkel ellátta: Dr. Papp Károly. Bp., 1919, Magyar Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), XV+707 p. Kiadói félvászon kötésben, Ex librissel
23892.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
23893.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft