Licitálható
23854.
Könyvek: Természettudomány, medicina
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Makay István:
Fizikai laboratorium. Útmutatás fizikai kísérletekhez és előadási demonstratiókhoz. A szöveg közé nyomott számos ábrával. I-IV. kötet. [Teljes munka, egybekötve.]
Budapest, 1903-1904. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (Korvin Testvérek ny.) 94 + [2] p.; 55 + [1] p.; 55 + [1] p.; 66 + [6] p. Egyetlen kiadás.
Makay István (1870-1919) pápai főgimnáziumi tanár szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált kötete az előszó szerint hiánypótló mű: fizikai tankísérletekhez magyar nyelven korábban nem létezett korszerű tanári kézikönyv. A mű ábráit a szerző pápai kollégája, Losonczy Jenő rajzolta.
Az első előzéken kézírásos jegyzetek, a címlapokon régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss: Szigetvári M. Kir. Állami Polgáriskola könyvtára.
Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscímkével, a kötéstáblák felső sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |