Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 503

Palotai Erzsi: Igen. A szerző, Palotai Erzsi (1907-1988) által Dr. Ludvigh Károly főorvos részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1971, Szépirodalmi. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban.
24657.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Csaplár Vilmos: Egy látkép története. DEDIKÁLT! Bp.,1986,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
24658.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban. Bp., 1930, Athenauem. Első kiadás! Kiadói félbőr kötés, kopottas állapotban.
24659.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Mécs László: Élőket nézek! Versek. ALÁÍRT ex librisszel (Bajor Ágost). Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
24660.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
JAG Almanach (1948-2008). Készült a budapesti József Attila Gimnázium 60 éves jubileuma alkalmából. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24661.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Rejtő Jenő (P. Howard) 2 műve: Piszkos Fred közbelép Fülig Jimmy őszinte sajnálatára.; A boszorkánymester. Bp., 1966-1970, Albatrosz. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal.
24662.

Rejtő Jenő (P. Howard) 2 műve:
Piszkos Fred közbelép Fülig Jimmy őszinte sajnálatára.; A boszorkánymester. Bp., 1966-1970, Albatrosz. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Petőfi Sándor: Magyar Szabadság. Petőfi Sándor válogatott költeményei. Vál., szerk, és az előszót írta: Barabás Tibor. Bp.,[1948.], Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézet, 80 p. "EMERGÉ és Palma Kaucsuk Rt." Üzemi Bizottsága pecséttel az ajándékozási résznél. A pecsét mellett "Tervünnepély 948 VII. 31." Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, szakadt, kissé hiányos borítóval, foltos lapokkal.
24663.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Szigeti Jenő: Palackposta Márai Sándortól. Miskolc, 2001, Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
24664.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
M. Kiss Csaba - Kásás Tamás: Kása. Bp., 2012, Ulpius, papírkötés, jó állapotban.
24665.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Koczogh András: András estéje. Bp., 1941, Exodus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24666.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Richard Nelson Bolles: Karrieriránytű - Álláskeresők és pályamódosítók kézikönyve. Bp., 2013, HVG. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24667.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Gayer, Kurt - Krämer, Heinz - Kempter, Georg F.:  Die Villa Reitzenstein und ihre Herren. Die Geschichte des Baden-Württembergischen Regierungssitzes. (Dedikált.) Stuttgart, (1988). DRW-Verlag (Karl Weinbrenner & Söhne, Leinfelden). 288 p. Egyetlen kiadás. A magánkastélyként szolgáló Reitzenstein-villa 1910-1913 között épült, neobarokk stílusban. A fényűző parkkal kiegészített stuttgarti épületegyüttest 1922-ben megvásárolta a Baden-Württembergi Állam, azóta a tartományi miniszterelnök hivatalos rezidenciájaként szolgál, időnként kormányüléseket is tartanak benne. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal kísért kötetünk a magán célokra épült, később hivatali célokra használt épületnek és lakóinak történetét beszéli el, a korai időszakot tekintve magánéleti, a miniszterelnöki korszakban magától értetődően politikai hangsúlyokkal. Kötetünkben elhelyezve a baden-württembergi miniszterelnök hivatalos, nyomtatott üdvözlőkártyája, középen dombornyomott államcímerrel, valamint dedikációval: "Für Horváth István." A dedikáció szerzője feltehetően az egyik szerző. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
24668.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események