Kurt Benesch: Auf den Spuren grosser Kulturen. Das Abenteuer Archäologie. Gütersloh, 1979, Lexikothek-Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Stadler Frieda: Funchaltól Brüsszelig. Lequeitio királyi családunk életében. Bp., [1930], Pallas-ny., 85 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, az utolsó lap hiányzik.
Huszár Tibor - Szabó János: Restauráció vagy kiigazítás. A kádári represszió intézményesülése 1956-1962. 1999, Zrínyi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Dr. Blasszauer Róbert (szerk.): Az Ihnetov munkanaplója. Vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943. Bp., 2002, Petit Real. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
A Magyar Korona országai külkereskedelmi forgalmának havi eredményei. 1906. január-december. Szerk. és kiadja a Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1906, "Pátria"-ny. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként sérült lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Újjáépítő magyarok. Az országépítés két esztendeje. Tildy Zoltán bevezető tanulmányával. Sajtó alá rend.: Gáspár László és Zsadányi Oszkár. (Bp., 1947), Kossuth (Szikra-ny.), 816 p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.