Gerlóczy Géza: A heveny pankreatitis. Debrecen, 1939, Pannonia, 28 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel, kissé hullámos. (Ritka!)
Matematikai kolligátum, 7 idegennyelvű mű neves külföldi matematikusoktól, a kötet elején Beke Manó (1862-1946) matematikus, egyetemi tanár, az MTA tagja, az ELTE Bölcsészettudományi Kar dékánja (1911-12) saját kezűleg írt tartalomjegyzékével:
Mittag-Leffler, Gösta: Sur la représentation analytique d'une branche uniforme d'une fonction monogene. (Sixieme note).;
Raffy, M. L.: Theses présentées a la Faculté des Sciences de Paris pour obtenir le grade de docteur es sciences mathématiques, par - - .;
Elliot, M.: Theses présentées a la Faculté des Sciences de Paris pour obtenir le grade de docteur es sciences mathématiques, par - - . A szerző által dedikált.;
Dyck, Walther von: Ueber den Verlauf der Integralkurven einer homogenen Differentialgleichung erster Ordnung. A szerző, Walther Franz Anton von Dyck (1856-1934) német matematikus által dedikált.;
Hilbert, David: Théorie des corps de nombres algébriques.;
Hadamard, Jacques: La construction de Weierstrass et l'existence de l'extremum dans le probleme isopérimétrique.;
Fano, Gino: Sulle varieta algebriche a tre dimensioni a superficie-sezioni razionali.
Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, néhány kissé sérült, foltos lappal.
Röll, M. F.: Lehrbuch der Pathologie und Therapie der Hausthiere. I-II. köt. [Egybekötve]. Wien, 1885, Wilhelm Braumüller, IX+(1)+719 p.; VIII+582 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli intézményi bélyegzővel ("Königliche Preussische Militair Rossarzt-Schule").
Németh Endre: Hidromechanika. A szerző, Dr. Németh Endre (1891-1976) mérnök, a BME Építőmérnöki Kar dékánja, az I. Vízépítési Tanszék vezetője által Dr. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor részére DEDIKÁLT példány, kártyán. Bp., 1963., Tankönyvkiadó, 883+1 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Stefan Chmelik: A kínai gyógynövények titkai. Kulcs a tökéletes egészséghez. Ford.: Balogh Anita. hn., 2008., Illia& Co. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Robert Carola - John P. Harley - Charles R. Noback: Human Anatomy and Physiology London, 1990. Mr. Graw-Hill Kartonált papírkötésben. 925 + 30 + 38 p. .
Franz Friedberger -Eugen Fröhner: Lehrbuch der Speziellen Pathologie und Therapie der Hastiere für Tierärzte, Ärzte und Studirende. I-II. Bände. Stuttgart, 1904 Ferdinand Enke, 1 t. + XVI + 820+4 p.;VI+740+4 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.