Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 164

Jávorka Sándor - Csapody Vera: A magyar flóra képekben. Iconographia florae Hungaricae. 40 színes táblával, 576 oldalon 2017 növény fekete rajzával és 72 fényképpel. Budapest, (1934). Királyi Magyar Természettudományi Társulat - Studium Könyvkiadó (M. Kir. Állami Térképészet ny.) 23 + [1] + 576 p. + XL t. (színes rajzok) + 25 t. (felvételek). Folio. Egyetlen kiadás. Kötetünk Jávorka Sándor botanikus (1883-1961) "Magyar flóra" címen megjelent növénytani monográfiájának régóta ígért, önmagában is megálló képes albuma. A történelmi Magyarország teljes flóráját bemutató munka művészi ábráit dr. Csapody Vera készítette, részben élő növények, részben a Nemzeti Múzeum növénytárának preparátumai alapján. Egyes fejezetek között oldalszámozáson belül további hét, feliratozott határoló lap, a címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és leltári szám, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Poss.: M. Kir. Földmívelésügyi Ministerium könyvtára. Feliratozott, kopott, foltos kiadói egészvászon kötésben (Érchegyi Géza, Budapest).
20540.

Jávorka Sándor - Csapody Vera: A magyar flóra képekben. Iconographia florae Hungaricae. 40 színes táblával, 576 oldalon 2017 növény fekete rajzával és 72 fényképpel.
Budapest, (1934). Királyi Magyar Természettudományi Társulat - Studium Könyvkiadó (M. Kir. Állami Térképészet ny.) 23 + [1] + 576 p. + XL t. (színes rajzok) + 25 t. (felvételek). Folio. Egyetlen kiadás.
Kötetünk Jávorka Sándor botanikus (1883-1961) "Magyar flóra" címen megjelent növénytani monográfiájának régóta ígért, önmagában is megálló képes albuma. A történelmi Magyarország teljes flóráját bemutató munka művészi ábráit dr. Csapody Vera készítette, részben élő növények, részben a Nemzeti Múzeum növénytárának preparátumai alapján. Egyes fejezetek között oldalszámozáson belül további hét, feliratozott határoló lap, a címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és leltári szám, az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
Poss.: M. Kir. Földmívelésügyi Ministerium könyvtára.
Feliratozott, kopott, foltos kiadói egészvászon kötésben (Érchegyi Géza, Budapest).

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00

A Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve. VII. kötet. (1884-1887). Budapest, 1884-1887. Franklin-Társulat ny. [4] + 424 + [4] p. + 44 t. + 5 térkép (Borneó, illetve Sóvár színes geológiai térképei, ebből 4 kihajtható). Földtani évkönyvünk a magyar geológia aktuális tanulmányait közli. Tartalma: Johannes Paul Felix: Magyarország faopáljai palaeophytologiai tekintetben Koch Antal: Erdély ó-tertiär-echinidjei Groller Miksa: A Pelagosa-szigetcsoport topografiai és földtani vázlata Posewitz Tivadar: Az Indiai-óceán cinszigetei: Bangka geológiája. Függelékül: A borneói gyémántelőfordulás Gizell Sándor: A soóvári kősóbányakerület földtani viszonyai, tekintettel az elöntött kősóbánya újból való megnyitására Staub Móric: A Zsil-völgy aquitánkorú florája A címlapl és az azt követő levél téves helyre kötve. Néhány kihajtható térképen és táblán apró szakadásnyomok. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen kiadói címfelirattal. Jó példány.
20541.

A Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve. VII. kötet. (1884-1887).
Budapest, 1884-1887. Franklin-Társulat ny. [4] + 424 + [4] p. + 44 t. + 5 térkép (Borneó, illetve Sóvár színes geológiai térképei, ebből 4 kihajtható).
Földtani évkönyvünk a magyar geológia aktuális tanulmányait közli.
Tartalma:
Johannes Paul Felix: Magyarország faopáljai palaeophytologiai tekintetben
Koch Antal: Erdély ó-tertiär-echinidjei
Groller Miksa: A Pelagosa-szigetcsoport topografiai és földtani vázlata
Posewitz Tivadar: Az Indiai-óceán cinszigetei: Bangka geológiája. Függelékül: A borneói gyémántelőfordulás
Gizell Sándor: A soóvári kősóbányakerület földtani viszonyai, tekintettel az elöntött kősóbánya újból való megnyitására
Staub Móric: A Zsil-völgy aquitánkorú florája
A címlapl és az azt követő levél téves helyre kötve. Néhány kihajtható térképen és táblán apró szakadásnyomok.
Korabeli félvászon kötésben, a gerincen kiadói címfelirattal. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

[Magyar bábakönyv] Ungarisches Hebammenbuch. Zweite amtlische Ausgabe. Bp., 1910. M. kir. Állami Nyomda. 1 t (Semmelweis szobor képe) 368p. Számos szövegközti ábrával. Kiadói egészvászon kötésben Gerinc és az első előzéklap egy része hiányzik, néhány lap és a hátsó borító foltos. Ritka!
20542.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Heller Ágost: A physika története a XIX. században. I-II. köt. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a névbejegyzéseivel és ceruzás aláhúzásaival. Bp., 1891-1902, Kir. M. Természettudományos Társulat, XI+574+2 p.; VIII+488 p. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítóval.
20543.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Bilz, F. E.: Az új természetes gyógymód. I-II. kötet. A természetszerű gyógyeljárás és egészségápolás tan- és kézikönyve. Több száz a szöveg közé nyomtatott képpel, számos színes melléklettel, a szerző arcképével, és több, az emberi test alkatát és szerveit ábrázoló szétvehető színezett mintával. [Leipzig, 1905, szerzői kiadás.] Kiadói illusztrált, festett, szecessziós egészvászon-kötés, viseltes állapotban, sérült borítókkal és gerincekkel, hiányzó címlapokkal, helyenként sérült, kijáró lapokkal és mellékletekkel (hiányok előfordulhatnak).
20544.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Platen, M[oritz]: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Házi- és családi-kincs egészségesek és betegek számára. I-II. köt. Bp., [1904], Minerva. Harmadik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, színes táblákkal és mellékletekkel. Kiadói illusztrált, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, viseltes állapotban, kopottas, foltos borítókkal, helyenként foltos lapokkal, a II. kötet sérült borítóval és gerinccel, részben szétváló fűzéssel, kijáró lapokkal (hiányok előfordulhatnak).
20545.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Felhőkönyv. (A nemzetközi felhőkönyv kis magyar kiadása.)    Bp. 1941 (Sárkány ny.) IV, 47 l. (szöveg), 83 l. (nagyrészt színes felhőképek). /A... m. kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnességi Intézet kisebb kiadványai. Új sorozat 12./ Kiadói egészvászon-kötésben, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel,
20546.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20547.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

L'origine des espéces au moyen de la sélection  ou La lutte pour l'existence dans la nature / par Charles Darwin Paris, 1873. Reinwald et Co. 612p. Kiadói, sérült egészvászon kötésben
20548.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Fontosabb ehető gombáink (Budapest), [1953]. (Budapesti Szikra Nyomda). 23 + [1] p. Haránt alakú kötet. Egyetlen kiadás. Részletgazdag, színes rajzokkal ellátott növényhatározónk 22 hazai, ehető gombafajtát ismertet. Részlet az előszóból: "A magyar erdők és mezők ehető gombáinak megismerése és fokozottabb felhasználása: nemzetgazdasági érdek. A kétmillió katasztrális holdat kitevő erdőinkben termő (közepes gombajáratú évet és kh-ként 5-10 kg gombatermést számítva) 10 millió kg értékes, ehető gombának jelenleg csak egy részét gyűjtik össze értékesítés végett. Pedig a gombák főleg magasabb fehérjetartalmuk miatt jelentős tápanyagforrást jelentenek. Kiadványunk célja kettős: 1. Felhívja a figyelmet a hatalmas mennyiségű, kitűnő ízű gomba begyűjtésére és fogyasztására. 2. Rámutasson arra, hogy ne bízzuk magunkat a babonákra, mert félrevezetnek. Sem az ezüstkanál megfeketedése, sem egyéb módszerek nem mutatják ki a gomba esetleges méregtartalmát." Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, a borítófedeleken apró hiánnyal. Jó példány.
20549.

Fontosabb ehető gombáink
(Budapest), [1953]. (Budapesti Szikra Nyomda). 23 + [1] p. Haránt alakú kötet. Egyetlen kiadás.
Részletgazdag, színes rajzokkal ellátott növényhatározónk 22 hazai, ehető gombafajtát ismertet. Részlet az előszóból: "A magyar erdők és mezők ehető gombáinak megismerése és fokozottabb felhasználása: nemzetgazdasági érdek. A kétmillió katasztrális holdat kitevő erdőinkben termő (közepes gombajáratú évet és kh-ként 5-10 kg gombatermést számítva) 10 millió kg értékes, ehető gombának jelenleg csak egy részét gyűjtik össze értékesítés végett. Pedig a gombák főleg magasabb fehérjetartalmuk miatt jelentős tápanyagforrást jelentenek. Kiadványunk célja kettős: 1. Felhívja a figyelmet a hatalmas mennyiségű, kitűnő ízű gomba begyűjtésére és fogyasztására. 2. Rámutasson arra, hogy ne bízzuk magunkat a babonákra, mert félrevezetnek. Sem az ezüstkanál megfeketedése, sem egyéb módszerek nem mutatják ki a gomba esetleges méregtartalmát."
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, a borítófedeleken apró hiánnyal. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Toborffy Zoltán: A csillámok. Adatok a hazai és külföldi csillámok felismeréséhez és megtalálásához. 26 szövegrajzzal és 6 táblán 36 képpel. Bp., 1916., Kir. M. Természettudományi Társulat, 6+96 p.+VI t. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, kissé foltos borítóval
20550.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Szarvasházi Judit: Az ember és a természet a gyógyszerészetben. Állati és növényi anyagok felhasználása az ókortól a XX. századig. Bp., 2007, Galenus. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20551.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft