Seyfried Károly dr. Gazdasági Ügyirálytan. Útmutató a gazda üzleti és polgári életében előforduló irományok fogalmazására és készítésére. Kassa, 1905. Vitéz A. 344p. Korabeli, kissé sérült félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal
Társalgó. Nélkülözhetetlen vezető az élet különféle viszonyai közt és elmés mulattató kisebb és nagyobb társas összejöveteleknél. Bp.,1883,Méhner Vilmos, 328+8 p. Aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon bejegyzésekkel, két kijáró lappal.
Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban. Bp., én., Amicus, 31 p. Bibliofil! "Ezt a könyvecskét 1920 karácsonyára az Amicus kiadóvállalat megbízásából Pápai Ernő nyomta. Készült 300 példányban merített papíron. Könyvkereskedői forgalomba nem került; a Magyar Bibliofil Társaság és az "Amicus" barátai kapták karácsonyi ajándékul." Kiadói papírkötés, foltos.
Vietórisz József: Senki Pál. A Magyar Tudományos Akadémia Nádasdy-pályadíjával jutalmazott költői elbeszélés. Bp., 1924, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Bezerédj Zoltán: Arccal az osztály felé. Egy tanár jegyzetei. Vörösmarty Kör 9 Magyar Szépírók. München,1960,Amerikai Magyar Kiadó, 106+1 p. Első emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.