Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 218

Apám Óbudája. Seidl József fényképei alapján összeáll.: Silló-Seidl György. Bp., 1986, Táltos, 115+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19090.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19091.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gróf Hofmannsegg utazása Magyarországon 1793-1794-ben. Bp., 1887, Franklin. REPRINT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19092.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19093.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

A nagyváradi kir. jog- és államtudományi kar almanachja 1887/88-ról. Tizennegyedik évfolyam. Nagyvárad, 1888, Hűgel Ottó-ny., 45+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
19094.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
9,09

Prohászka Ottokár: Elbeszélések és útirajzok. Szent István Könyvek 12. sz. Bp., 1923., Szent-István-Társulat, 213 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval.
19095.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
4,55

Endrédy Zoltán Sándor: Boldogasszony Sopron felett. Diebold Károly fotóival. Sopron, 1948, Városplébánia Kultúrbizottsága (Röttig-Romwalter-ny.), 71+(1) p. Egyetlen kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, sérült borítóval és gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19096.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
9,09

Avar Gyula: Utazás a Szepességben. Bp., 1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 98 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.
19097.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
9,09

19098.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Cserjés János - Hajtun József: A Tanácsköztársaság 50. évfordulójára. Csepel 1919-1969. (Bp., 1969), XXI. ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói harántalakú papírkötés, kiadói kartontokban. + 1969 Bp., Budapest Főváros XXI. ker. Tanács Végrehajtóbizottság elnökének a kiadványhoz mellékelt levele, Kardos Vilmos tanácselnök, ill. Borbély Sándor (1931-1998) kommunista politikus, a Munkásőrség utolsó országos parancsnoka aláírásával
19099.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., [1927], Tolnai. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval.
19100.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

A mai Budapest. Emlékkönyv útmutatóval és tervrajzzal. Kahn József "An Illustrated Guide to Budapest" czímű angol könyve után átdolgozta Áldor A. Bp., 1893, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) cs. és kir. udvari könyvkereskedés kiadóhivatala. Érdekes illusztrált könyv Budapestről, korabeli reklámokkal. Kiadói szétesett félvászon-kötés, kijáró lapokkal.
19101.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
9,09

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft