Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 218

Thirring Gusztáv: Budapest közegészségügyi és közművelődési viszonyai. A VIII. Nemzetközi Közegészségi és Demografiai Congresszus alkalmából. Függelékül: Budapesti Kalauz. / Gustave Thirring: Budapest Hygiéne Publique et Culture. Redigé a L'Occasion du VIIIe Congrés International Hygiéne et de Démographie. Annexe: Guide de Budaepst. Bp., 1894., Pesti Könyvnyomda Rt., 239+1 p.+ 12 (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült táblákkal, egy kijáró táblával, hiányzó térképpel és 2 hiányzó táblával, régi bélyegzésekkel.
19066.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,39

19067.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
12,34

19068.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

19069.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9,74

Erdély [útikalauz] térképmelléklettel és képekkel. Összeállította Reich Milton Oszkár (1910). Budapest, 1910. Eggenberger-féle könyvkereskedés - Hoffmann és Vastagh kiadása (Kalmár Nándor és Társai ny., Arad). 1 t. (címkép) + 181 + [3] p. + 3 t. + 1 térkép (színes, kihajtható). Első kiadás. Reich Milton Oszkár praktikus útikönyve vasútvonalak szerinti bontásban mutatja be Erdély turisztikai régióit. (Eggenberger-féle útikönyvek. VI. kötet.) Fűzve, színes, illusztrált, javított kiadói borítóban.
19070.

Erdély [útikalauz] térképmelléklettel és képekkel. Összeállította Reich Milton Oszkár (1910).
Budapest, 1910. Eggenberger-féle könyvkereskedés - Hoffmann és Vastagh kiadása (Kalmár Nándor és Társai ny., Arad). 1 t. (címkép) + 181 + [3] p. + 3 t. + 1 térkép (színes, kihajtható). Első kiadás.
Reich Milton Oszkár praktikus útikönyve vasútvonalak szerinti bontásban mutatja be Erdély turisztikai régióit.
(Eggenberger-féle útikönyvek. VI. kötet.)
Fűzve, színes, illusztrált, javított kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,39

Stiller János - Thirring Gusztáv: Gyöngyös részletes kalauza. Budapest, 1929. Turistaság és Alpinizmus Rt. (ifj. Kellner Ernő ny.) 16 p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás. Turisztikai kötetünk a Mátra-vidék szellemi és gazdasági központjaként hivatkozik Gyöngyös városára, melyről a szerkesztőség véleménye szerint korábban nem készült hitelt érdemlő turisztikai összefoglaló. A készülőfélben levő munka szövegét a város tanácsa átvizsgálta és jóváhagyta, városi sétáihoz készült homlokzat- és zsánerrajzait Hensch Zoltán készítette. A város környéki Mátra-túrák kapcsán a kötet a kiadó gondozásában hamarosan megjelenő Mátra-Kalauz című kötetet ajánlja az olvasó figyelmébe. Az első oldalon és az első borítón katalógusszám, az utolsó oldalon régi gyűjteményi bélyegzés. (Thirring--Vigyázó-féle Részletes helyi kalauzok. 13. kötet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón egykori katalóguscímke nyomával.
19071.

Stiller János - Thirring Gusztáv: Gyöngyös részletes kalauza.
Budapest, 1929. Turistaság és Alpinizmus Rt. (ifj. Kellner Ernő ny.) 16 p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás.
Turisztikai kötetünk a Mátra-vidék szellemi és gazdasági központjaként hivatkozik Gyöngyös városára, melyről a szerkesztőség véleménye szerint korábban nem készült hitelt érdemlő turisztikai összefoglaló. A készülőfélben levő munka szövegét a város tanácsa átvizsgálta és jóváhagyta, városi sétáihoz készült homlokzat- és zsánerrajzait Hensch Zoltán készítette. A város környéki Mátra-túrák kapcsán a kötet a kiadó gondozásában hamarosan megjelenő Mátra-Kalauz című kötetet ajánlja az olvasó figyelmébe.
Az első oldalon és az első borítón katalógusszám, az utolsó oldalon régi gyűjteményi bélyegzés.
(Thirring--Vigyázó-féle Részletes helyi kalauzok. 13. kötet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón egykori katalóguscímke nyomával.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9,74

Szmrecsányi Miklós:  Eger és környékének részletes kalauza. Budapest, 1930. Turistaság és Alpinizmus Rt. (ifj. Kellner Ernő ny.) 104 p. + 1 térk. (kétszínnyomású, kihajtható). A részletes helyi kalauzok soron következő turisztikai kötetének írására a kiadó Szmrecsányi Miklós (1854-1936) helytörténeti írót, egri lokálpatriótát kérte fel. Az előszó indoklása szerint a csonka hazában a barokk-rokokó építészet sűrítményének tekinthető Eger városa akkor is figyelemre érdemes, ha félreeső fekvése miatt turisztikai ismertetése eddig elmaradt. Az először 1925-ben megjelenő mű második kiadását pedig az indokolta, hogy a megjelenése óta eltelt öt évben Eger utcanévjegyzéke annyira megváltozott, a Bükk hegység túraútvonalai pedig annyival bővültek, hogy az Eger és környékét ismertető kalauznak kibővített kiadása esedékessé vált. (Példányunk a második kiadásból való.) A szövegközti képekkel gazdagon illusztrált kötet a barokk város sétaútvonalainak és látnivalóinak ismertetésén túl a város korabeli szaknévsoraként is szolgál: a korabeli éttermek, kávéházak, cukrászdák, kaszinók, képtárak, mozgóképszínházak, irodalmi és zeneegyletek, sportegyletek, fürdők, kórházak, egyházak és tanintézetek lajstromával). A városi rész után pedig a Bükk és a Kelet-Mátra túraútvonalainak ismertetése következik. A címlapon régi katalógusszám, a belív két oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. (Thirring-Vigyázó-féle részletes helyi kalauzok. 4. kötet.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, az első borítón egykori katalóguscímke nyomával.
19072.

Szmrecsányi Miklós: Eger és környékének részletes kalauza.
Budapest, 1930. Turistaság és Alpinizmus Rt. (ifj. Kellner Ernő ny.) 104 p. + 1 térk. (kétszínnyomású, kihajtható).
A részletes helyi kalauzok soron következő turisztikai kötetének írására a kiadó Szmrecsányi Miklós (1854-1936) helytörténeti írót, egri lokálpatriótát kérte fel. Az előszó indoklása szerint a csonka hazában a barokk-rokokó építészet sűrítményének tekinthető Eger városa akkor is figyelemre érdemes, ha félreeső fekvése miatt turisztikai ismertetése eddig elmaradt. Az először 1925-ben megjelenő mű második kiadását pedig az indokolta, hogy a megjelenése óta eltelt öt évben Eger utcanévjegyzéke annyira megváltozott, a Bükk hegység túraútvonalai pedig annyival bővültek, hogy az Eger és környékét ismertető kalauznak kibővített kiadása esedékessé vált. (Példányunk a második kiadásból való.) A szövegközti képekkel gazdagon illusztrált kötet a barokk város sétaútvonalainak és látnivalóinak ismertetésén túl a város korabeli szaknévsoraként is szolgál: a korabeli éttermek, kávéházak, cukrászdák, kaszinók, képtárak, mozgóképszínházak, irodalmi és zeneegyletek, sportegyletek, fürdők, kórházak, egyházak és tanintézetek lajstromával). A városi rész után pedig a Bükk és a Kelet-Mátra túraútvonalainak ismertetése következik.
A címlapon régi katalógusszám, a belív két oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
(Thirring-Vigyázó-féle részletes helyi kalauzok. 4. kötet.)
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, az első borítón egykori katalóguscímke nyomával.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

Polgárdy Géza: Székesfehérvár és környéke kalauza. Lux Géza rajzaival és a város térképével. Budapest, 1938. (Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 52 p. + 2 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kétszínnyomású, dupla oldalas). Egyetlen kiadás. Polgárdy Géza (1908-1991) turisztikai író sorozatnyitó kötetének előszavában a sokszor hangoztatott magyar kultúrfölényt mindaddig üres jelszónak látja, amíg a magyarság meg nem ismeri saját országa tájait, városait és hagyományait. Sorozata nyitó köteteként a koronázó várost, Székesfehérvárt választotta. Történeti áttekintésből és városi sétákból összeálló kötete időszerű információként a város korabeli szaknévsoraként is szolgál (a korabeli éttermek, kávéházak, cukrászdák, színházak, mozgóképszínházak, hivatalok, ügyvédek, jótékonysági egyletek, zeneegyletek, sportegyletek, orvosok, fogorvosok, gyógyszertárak, egyházak és internátusok lajstromával). A homlokzat- és utcarajzokkal gazdagon illusztrált városi kalauz után a kötet röviden kitér a környék túrázási lehetőségeire, a Vértes és a Velencei-hegység természeti kincseit is méltatva. (Magyarországi útikalauzok 1.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
19073.

Polgárdy Géza: Székesfehérvár és környéke kalauza. Lux Géza rajzaival és a város térképével.
Budapest, 1938. (Élet Irodalmi és Nyomda Rt.) 52 p. + 2 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kétszínnyomású, dupla oldalas). Egyetlen kiadás.
Polgárdy Géza (1908-1991) turisztikai író sorozatnyitó kötetének előszavában a sokszor hangoztatott magyar kultúrfölényt mindaddig üres jelszónak látja, amíg a magyarság meg nem ismeri saját országa tájait, városait és hagyományait. Sorozata nyitó köteteként a koronázó várost, Székesfehérvárt választotta. Történeti áttekintésből és városi sétákból összeálló kötete időszerű információként a város korabeli szaknévsoraként is szolgál (a korabeli éttermek, kávéházak, cukrászdák, színházak, mozgóképszínházak, hivatalok, ügyvédek, jótékonysági egyletek, zeneegyletek, sportegyletek, orvosok, fogorvosok, gyógyszertárak, egyházak és internátusok lajstromával). A homlokzat- és utcarajzokkal gazdagon illusztrált városi kalauz után a kötet röviden kitér a környék túrázási lehetőségeire, a Vértes és a Velencei-hegység természeti kincseit is méltatva.
(Magyarországi útikalauzok 1.)
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9,74

Kovács Dániel: Szecessziós Budapest. Batár Zsolt fotóival. Bp., 2021, Kiadja Kedves László Könyvműhelye. Kiadói papírkötés. Színes fotókkal gazdagon illusztrált kötet.
19074.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9,74

19075.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,60

Kubinszky Mihály: Sopron építészete a 20. században. Szeged - Tatabánya, 2003, Belvedere Meridionale - Zékány Máthé. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált.
19076.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

19077.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft