Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 218

Roy, [Just Jean Étienne]: Histoire de l'Algérie depuis les temps les plus anciens jusqu'a nos jours. Tours, 1844, Alfred Mame et Fils, 3 sztl. lev.+ 379 p.+ 2 t. Francia nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, a könyvtesttől különvált borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
19078.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9,74

Lloyd Útikönyvek - Magyarország. Képekkel, műmellékletekkel és térképekkel. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1930, Lloydkönyvek Kiadóvállalata, 584 p.+ 25 t.+ 12 (kihajtható térképek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi bejegyzésekkel.
19079.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
12,34

1934 Turistaság és Alpinizmus XXIV. évf. 1-12. szám, 1934. jan.-dec. Teljes évfolyam. Szerk.: Vigyázó János. Bp., Ifj. Kellner Ernő. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésekben, az utolsó szám borítója leszakadt, részben szakadt borítókkal.
19080.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

Isaszegi Adattári Közlemények 1. sz. Szerk.: Kovássy Zoltán, Szathmáry Zoltán. Isaszeg, 1973., Isaszegi Falumuzeum Baráti Köre, 27 p. Papírkötésben. Megjelent 500 példányban. Benne a Isaszegi Falumzeum Muzeumbarátok Köre fejléces meghívójával
19081.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19082.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolcvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 279 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, sérült gerinc, foltos lapok
19083.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Bp., é.n., Franklin-Társulat, negyedik kiadás. 323p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, laza kötéssel, kis kopással
19084.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

Debreceni képeskönyv. Vásáry István Debrecen sz. kir. város polgármestere előszavával. Összeáll.: Ecsedi István és Nyilas-Kolb Jenő. Magyar tájak, magyar városok III. köt. Bp., én. (cca 1930),Somló Béla, 122 p. A borító Kner Albert terve. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, szakadt borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
19085.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dr. Pápa Miklós: Budai hegyek. Útikalauz. Bp., 1956, Sport. 1. kiadás. Kiadói papírkötés.
19086.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lincoln Li: Student Nationalism in China, 1924-1949. SUNY Series in Chinese Philosophy and Culture. Albany, 1994, State University of New York Press, X+209 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
19087.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
9,09

Hajdú Mihály: Budapest utcaneveinek névtani vizsgálata. Nyelvtudományi Értekezések 87. sz. Bp., 1975, Akadémiai Kiadó, 52+(2) p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, részben kissé fakó borítóval.
19088.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19089.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft