Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 218

2 db - Liber Endre: Budapest szobrai és emléktáblái. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban. + Zsigmond Attila (szerk.): Negyven év köztéri szobrai 1945-1985. Bp., 1985. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19000.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
45,45

19001.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97

Az ORFI Császárfürdő rekonstrukciójának megvalósulási terve. (1978). Budapest, 1978. Budapesti Városépítési Tervező Vállalat. [34] p. + 21 t. (homlokzatrajzok, enteriőrrajzok, műszaki rajzok) + 9 térkép (alaprajzok). Folio. Haránt alakú album. Egyetlen kiadás. Limitált példányszámban készült műszaki dokumentációnk az Országos Reuma- és Fizioterápiás Intézet (ORFI) kezelésében álló Császárfürdő esedékes felújításának alapos terve. Buda II. kerületében, a Duna mentén, Felhévíz városrészben az 1560-as évek óta állt a török fürdő, mely sértetlenül átvészelte a török, majd a Habsburg-időket. A neves fürdőt 1841-1848 között Hild József klasszicista stílusban építette át, a hozzá épített udvarral pedig a fürdőnek is helyet adó épületegyüttes Buda valóságos korzójává, találkozó- és szórakozóhelyévé vált, a két világháború között pedig versenyuszodát is építettek hozzá. Kiadványunk a háború utáni, 1978. évi rekonstrukció tervezete, első oldalain épülettörténeti részletekkel, majd a táblákon homlokzatrajzokkal és műszaki ábrákkal, valamint az épületcsoport alaprajzi dokumentációjával. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19002.

Az ORFI Császárfürdő rekonstrukciójának megvalósulási terve. (1978).
Budapest, 1978. Budapesti Városépítési Tervező Vállalat. [34] p. + 21 t. (homlokzatrajzok, enteriőrrajzok, műszaki rajzok) + 9 térkép (alaprajzok). Folio. Haránt alakú album. Egyetlen kiadás.
Limitált példányszámban készült műszaki dokumentációnk az Országos Reuma- és Fizioterápiás Intézet (ORFI) kezelésében álló Császárfürdő esedékes felújításának alapos terve. Buda II. kerületében, a Duna mentén, Felhévíz városrészben az 1560-as évek óta állt a török fürdő, mely sértetlenül átvészelte a török, majd a Habsburg-időket. A neves fürdőt 1841-1848 között Hild József klasszicista stílusban építette át, a hozzá épített udvarral pedig a fürdőnek is helyet adó épületegyüttes Buda valóságos korzójává, találkozó- és szórakozóhelyévé vált, a két világháború között pedig versenyuszodát is építettek hozzá. Kiadványunk a háború utáni, 1978. évi rekonstrukció tervezete, első oldalain épülettörténeti részletekkel, majd a táblákon homlokzatrajzokkal és műszaki ábrákkal, valamint az épületcsoport alaprajzi dokumentációjával.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97
16

Crow, Carl: Harris of Japan. The Story of Townsend Harris and his Amazing Adventures in Establishing Relations with the Far East. London, 1939, Hamish Hamilton, 1 (címkép) t.+ 310+(1) p.+ 15 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, néhány kissé foltos lappal, intézményi bélyegzőkkel. / First edition. In English language. Hardcover, in good condition, with a few slightly stained pages.
19003.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97

Konyár falukönyve. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 2002, Ethnica. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (451/600) példány!
19004.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
22,73

Gaal György-Gránitz Miklós: Örök Házsongárd. 1-2. kötet. Kolozsvár és sírkertje a századok sodrában. Bp.,2010, Pharma Press. Gazdag képanyaggal illusztrált, benne a kolozsvári Házsongárd temetővel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19005.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97

Paris et sa proche banlieue. Paris, 1963, Libraire Hachette. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, térképekkel.
19006.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97

Sulkowsky Zoltán: Motorral a föld körül. 170.000 km az öt világrész 68 országán keresztül. Baktay Ervin előszavával. A szerző 127 eredeti fényképfelvételével, 14 térképpel és vázlattal. Bp., 1937, Szerzői kiadás,(Athenaeum-ny.), 319 p.+XLVIII (Fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
19007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97

Podmaniczky Frigyes: Uti naplómból. Pest, 1853., Irodalmi Intézet,(Emich Gusztáv-ny.), 4+155+1 p. Az "Úti naplómból" című könyvben a szerző, az 1845-ben indult utazásának élményeit és tapasztalatait meséli el. A kor magyar utazóinak jellemző útiránya a nyugat volt, ezzel szemben Podmaniczky Berlinből indul kelet felé Oroszországba, majd azt követően bejárja Észak-Európát is. A szerző hazatérését követően nem adja ki azonnal a művet, hanem csak évekkel később 1853-ban jelenik meg. A könyvet Prónay Józsefnek, barátjának és útitársának ajánlja. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, possessori bejegyzésekkel.
19008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97

Rázsó Imre: Talajpusztulás és talajvédelem Erdélyben. Bp., 1944, (Révai-ny.), 20 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval, a borítón törésnyomokkal, ceruzás feljegyzésekkel, hátoldalán tollas firkákkal. Ritka!
19009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25,97
10

Prohászka Ottokár:  A Pilis hegyén. Székfoglaló felolvasás a Kisfaludy-Társaság 1927. évi közülésén. Budapest, 1927. Franklin-Társulat nyomdája. [2] + 17 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök, egyetemi tanár, teológus, keresztényszocialista politikus, a két világháború közti politika vitatott, ám megkerülhetetlen személyisége. A Pilis nemzeti, erkölcsi és művelődési jelentőségéről írt esszéjét a Kisfaludy-Társaságba való belépése alkalmából írta. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése meglazult. (Különlenyomat a Budapesti Szemle 1927. évi áprilisi füzetéből.) Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban, nagyon ritka könyv.
19010.

Prohászka Ottokár: A Pilis hegyén. Székfoglaló felolvasás a Kisfaludy-Társaság 1927. évi közülésén.
Budapest, 1927. Franklin-Társulat nyomdája. [2] + 17 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Prohászka Ottokár (1858-1927) székesfehérvári püspök, egyetemi tanár, teológus, keresztényszocialista politikus, a két világháború közti politika vitatott, ám megkerülhetetlen személyisége. A Pilis nemzeti, erkölcsi és művelődési jelentőségéről írt esszéjét a Kisfaludy-Társaságba való belépése alkalmából írta.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk fűzése meglazult.
(Különlenyomat a Budapesti Szemle 1927. évi áprilisi füzetéből.)
Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban, nagyon ritka könyv.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,58

A rákospalotai hőshalottak és hadirokkantak albuma. Szerk.: Száva Albert, Szőcs József. (Rákospalota, 1932., Murin-ny.), 95 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19011.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19,48

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft