Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 218

Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp., 2001, Helikon, 365+(3) p.+ VIII t. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
19126.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gáspár Ferenc (szerk.): Források Budapest történetéhez 1945-1950. Források Budapest múltjából IV. köt. Budapest Főváros Levéltára forráskiadványai. Bp., 1973. Budapest Főváros Levéltára, 569 p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban.
19127.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Czoma László (szerk.): Tanulmányok Rákospalota-Pestújhely történetéből. Bp., 1974, XV. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága, 628 p.+ 56 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban.
19128.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

3 db könyv: Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp., 1937, Grill Károly, 243 p. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval és gerinccel. + Cholnoky Jenő: Kőrösi Csoma Sándor. Bp., [1940], Athenaeum, 287 p.+ 24 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső szennylapon ajándékozási bejegyzéssel. + Prinz Gyula: Magyarország földrajza. Bp., 1942, Renaissance, 272 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos, részben fakó borítóval.
19129.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
7,79

Técsi Zoltán - Illyés Csaba: Örök Erdély. Vándorlás végtelen utakon. Bp., 2013. Szalay. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban.
19130.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kubassek János: Útkeresők. Magyar utazók és földrajzi felfedezők. Érd, 2008, Magyar Földrajzi Múzeum, 199+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19131.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dacia - Revue d'archéologie et d'histoire ancienne. Különlenyomat, 472-279p. Egon Dörner. Elszíneződött javított papírkötés.
19132.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Utazás külföldön. Válogatás Szemere Bertalan nyugat-európai útinaplójából. Vál., szerk., a jegyzeteket és az utószót írta: Steinert Ágota. Bp., 1983, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
19133.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
5,19

Karl Baedeker: Baedekers Paris und Umgebung. Handbuch für reisende. Mit 17 Karten znd 41 Plänen und Grundrissen. Leipzig, 1923. Német nyelvű útikönyv Párizsról, térképmellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
19134.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84
15

Misztótfalu [ma Miszmogyorós város része, Románia] mezőváros jegyzőkönyve 1596-1803. Sajtó alá rendezte Király László. Bp., Európa, 1985. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
19135.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

Hegedüs Béla - Kecskés László: Komárom város utcanévadói, műemlékei és emlékművei. Komárom, 1975, Kiadja a Komárom Városi Tanács V.B. művelődésügyi osztálya és a komáromi Jókai Mór Városi-Járási Könyvtár. Kiadói papírkötés, kihajtható térképmelléklettel, néhány oldalon bejegyzések. Megjelent 1500 példányban.
19136.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

A Budapesti II. Kerületi Magyar Királyi Állami Mátyás Király Gimnázium évkönyve az 1943-44. tanévről. Fennáll 25 éve. Szerk.: Dr. Rajnavölgyi Géza. Bp., 1944, kiadta az iskola igazgatósága. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal.
19137.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft