Number of items: 267

Kolligátum 8 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből. Elmélkedések, Gondolatok, Életbölcsesség.   Montesquieu Károly: Elmélkedések a rómaiak nagyságának és hanyatlásának okairól. Ford.: Orlai Antal. Bp., 1891., Franklin, 222 p.;  Le Rochefoucauld gondolatai. Ford. és bevezette: Béri Gyula. Bp., 1895., Franklin, 179 p.;  Pascal gondolatai. Ford.: Béri Gyula. Bp., én., Franklin, 222+1 p.;   Wilde Oszkár: Aforizmák és ötletek. Ford.: Radó Teréz. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48 p.;  Nietzsche-aforizmák. (A Menschliches, Allzumenschliches-ből.) Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63 p.;   Schopenhauer Arthur: Életbölcselet. Ford.: Szemlér Lőrinc. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,137+1 p.;   Schopenhauer Arthur: Paraenezisek és maximák. Életbölcseleti oktatások. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 80 p.;  Schopenhauer Arthur: Írók és kritikusok, olvasók és gondolkozók. (A Parerga és Paralipomena-ból.) Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 133+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
19210.

Kolligátum 8 műből, Olcsó Könyvtár és Magyar Könyvtár sorozatos és egyéb művekből. "Elmélkedések, Gondolatok, Életbölcsesség." Montesquieu Károly: Elmélkedések a rómaiak nagyságának és hanyatlásának okairól. Ford.: Orlai Antal. Bp., 1891., Franklin, 222 p.; Le Rochefoucauld gondolatai. Ford. és bevezette: Béri Gyula. Bp., 1895., Franklin, 179 p.; Pascal gondolatai. Ford.: Béri Gyula. Bp., én., Franklin, 222+1 p.; Wilde Oszkár: Aforizmák és ötletek. Ford.: Radó Teréz. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48 p.; Nietzsche-aforizmák. (A Menschliches, Allzumenschliches-ből.) Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63 p.; Schopenhauer Arthur: Életbölcselet. Ford.: Szemlér Lőrinc. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,137+1 p.; Schopenhauer Arthur: Paraenezisek és maximák. Életbölcseleti oktatások. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 80 p.; Schopenhauer Arthur: Írók és kritikusok, olvasók és gondolkozók. (A Parerga és Paralipomena-ból.) Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 133+1 p.; Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.

5 000 HUF
19211.

4 000 HUF
Petőfis ausgewählte Gedichte. Übersetzt von Hugo von Melyl. München, é.n. Bibliogr. Inst. 80p. Félvászon kötésben
19212.

Petőfi's ausgewählte Gedichte. Übersetzt von Hugo von Melyl. München, é.n. Bibliogr. Inst. 80p. Félvászon kötésben

5 000 HUF
Elektitaj poemoj de A. Petőfi Eugeno Fuchs (ford) 1910.. Kiadói papírborítóval 56 p.
19213.

5 000 HUF
Petőfis poetische Werke. Ludwig Wigner. Budapest, é.n. cca 1880. 64p. Kiadói papírborítóval
19214.

Petőfi's poetische Werke. Ludwig Wigner. Budapest, é.n. cca 1880. 64p. Kiadói papírborítóval

5 000 HUF
Neruda Pablo: Óda a Nyomdához. Fordította Somlyó György. (Kass János rajzaival.)  (Bp.) 1968. Magyar Helikon (Kner Nyomda). 30 sztl. lev., japánfűzésű papíron. A tipográfia és a kötésterv Szántó Tibor munkája. Kiadói papírkötésben, Kass János által DEDIKÁLT példány.
19215.

3 600 HUF
9,73
10,59
Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói egészvászon-kötés.   Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak. A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében.  A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns által DEDIKÁLT példány.
19216.

Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói egészvászon-kötés. "Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak." "A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében." A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns által DEDIKÁLT példány.

3 000 HUF
9
19217.

3 000 HUF
Hegedüs Loránt: Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp.,1941, Athenaeum,316+2 p. Kiadói egészvászon kötésben.
19218.

2 000 HUF
Lauschmann Gyula: A Vörösmarty-kör negyven éve. A Vörösmarty-kör kiadása. Székesfehérvár, 1907. Csitári Ny. 185 l. Fűzve, kiadói borítóban, ritka!
19219.

2 600 HUF
7,03
7,65
László Ibolya: Köznapi lovogás. DEDIKÁLT példány! Bp., 1963., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1650 példányban.
19220.

3 000 HUF
Ladányi Mihály: Kitépett tollú szél. DEDIKÁLT! Bp.,1974., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19221.

3 000 HUF
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF