Kinszki Imre. 1901-1945. Fotográfiák/Photographs. Bp.-Vienna, 2009, Centropa-Vintage Galéria. Magyar és angol nyelven. Kinszki Imre 36 fekete-fehér fotójával. Kiadói papírkötés.
Hevesy Iván, Dévai Béla: A film kulisszatitkai. Bp., 1928, (Jakab-ny.), 4+128 p. Lapszámozáson belül 16 fekete-fehér képtáblával. Átkötött egészvászon-kötés, kissé fakó, foltos borítóval.
"Csak a lényeg rajzolta." Szalay Lajos és nemzedéktársai. 1932-1949. A Magyar Nemzeti Galéria és a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum közös kiállítása. Miskolc, 2010., Miskolci Galéria. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
"A magyar rajz fiatal mesterei." Szalay Lajos és nemzedéktársai. 1932-1949. A Magyar Nemzeti Galéria és a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum közös kiállítása. Miskolc, 2009., Miskolci Galéria. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Miskolci Galéria gépelt, fejléces levelével, rajta Bán András (1951-) igazgató, kritikus autográf aláírásával.
Dr. Balás-Piry László: Hitler művészei. Bp., [1941], Stádium, 141+(2) p.+ 56 t. Az 56 táblán összesen 142 fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kopott borítóval, foltos gerinccel, a képtáblák egy részén sérült lapszélekkel, nagyrészt szétvált kötéssel, néhány lap kijár. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott Tiltott Könyvek Listáján!
Királylányok messzi földről. Magyarország és Katalónia a középkorban. Kiállítási katalógus. Bp.,2009, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Hórusz Archívum. Horus Archive. Kiállítási katalógus. Szerk.: Haris László. A képeket vál. Kardos Sándor és Haris László. A képeket egyik válogató személy, Kardos Sándor (1944-) Kossuth- és Balázs Béla-díjas operatőr, rendező, fotográfus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Magyar Fotóművészek Szövetsége. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jávor Anna: Johann Lucas Kracker. Egy késő barokk festő Közép-Európában. Bp., 2004., Enciklopédia Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Történelem-Kép. Szemelvények múlt és művészet kapcsolatából Magyarországon. Szerk.: Mikó Árpád és Sinkó Katalin. A Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógusa. Bp., 2000., Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.