Pán Márta/Márta Pán. Kiállítási katalógus. Geskó Judit, Kumin Mónika, Francois Barré írásaival. Bp., 2009., Szépművészeti Múzeum. A művész szobrairól készült fotóanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Benne a kiállítás gépelt vezetőjével. Kiadói papírkötés.
Bortnyik Sándor kiállítása. Szerk.: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis foltokkal, de egyébként jó állapotban. Bortnyik Sándor (1893-1976) 1969-es gyűjteményes kiállításának katalógusa.
Barcsay Jenő: Művészet anatómiája. Barcsay Jenő (1900-1988) festőművész által DEDIKÁLT! Budapest, 1980, Corvina. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói sérült és ragasztott papír védőborítóval.
Kolozsváry Marianna: Deim Pál. A művész, Deim Pál (1932-2016) Kossuth-díjas magyar festőművész által Sümegi György (1947-) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1992., A&A. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.
Reich Károly: Ceruzarajzok. Békéscsaba, 1985, a szerző kiadása (Kner-ny.) Kiadói papírkötés. Reich Károly (1922-1988) grafikusművész által DEDIKÁLT példány.
Passuth Krisztina - Petőcz György: Ki a katakombából. Vajda Lajos, a festő másként. Az egyik szerző, Passuth Krisztina (1937-) Széchenyi-díjas művészettörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 2016., Noran Libro. Kiadói papírkötés.
Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 211+(1) p. Rendkívül gazdag képanyaggal. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói harántalakú egészvászon-kötés, kissé elszíneződött, foltos borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel.
Nouverre(,Jean-Georges): Levelek a táncról és a balletekről. Ford.: Gara György. Kiadta: Magyar Állami Operaház Dísz-Bizottsága. A fordító, Gara György által, a Magyar Állami Operaház Dísz-Bizottsága nevében Dr. Tóth Aladár (1898-1968) a Magyar Állami Operaház direktora (1946-1956) részére szóló dedikációval, ajándékozási sorokkal. Bp., 1954., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 131 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással. Megjelent 270 példányban.