https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 212

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel, jó állapotban.
15000.
 

Lechner Lajos: Szeged újjá építése. A szerző saját kiadásában Budapesten 1891-ben megjelentetett kötet hasonmás kiadása tervlap-mellékletekkel, dr. Meggyesi Tamás előszavával és dr. Péter László utószavával. Szeged, 2000, Magánkiadás,(Presskontakt), XV+8+92+XVII (fekete-fehér illusztrációk)+XI-XV p.+7 tervlap melléklet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, tervlap-mellékletekkel, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
11 000 HUF
34,70
EUR
,
38,60
USD
Number of bids:
0
Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,(Pátria-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel.   Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.
15001.
 

Stein Aurél: Romvárosok Ázsiai sivatagjaiban. Fordította: Halász Gyula. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXXVIII. kötete. Bp.,1913, M. Kir. Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.), IX+2+667 p.+ 16 t. + 1 különálló térképmelléklet a végénél beillesztve. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, a térképen a hajtások mentén kis szakadások, ex libris-szel. Sassy Attila (Aiglon) (1880-1967): Ex libris Zsók. Klisé, papír, jelzett a klisén, 7x7 cm.

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
25,24
EUR
,
28,07
USD
Number of bids:
1
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.
15002.
 

Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása I. rész: Tiszántúl. Bp.,(1944),M. Kir. Földtani Intézet, (Attila-ny.), VIII+221 p. + 8 melléklet (7 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép. (1:200.000 léptékű tájegységtérkép.) Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
25,24
EUR
,
28,07
USD
Number of bids:
0
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.
15003.
 

Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.

 
The item is not available
Starting price:
22 000 HUF
69,40
EUR
,
77,19
USD
Number of bids:
0
Németh Csaba: A Tápiógyörgyei Levente Egyesület története. 1924-1944. Tápiógyörgye, 2015, Tápiógyörgyei Község Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 250 példányban.
15004.
 

Németh Csaba: A Tápiógyörgyei Levente Egyesület története. 1924-1944. Tápiógyörgye, 2015, Tápiógyörgyei Község Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 250 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
18,93
EUR
,
21,05
USD
Number of bids:
0
Gerevich László-Gerő László: A budai várpalota története. Bp.,1956,Akadémiai Kiadó, 199-834+2;785-834 p.+ 5 t. Kiadói papírkötés, az utolsó lap és a hátsó borító hiányzik. Ritka! Különlenyomat a Budapest Műemlékei c. kötetből.
15005.
 

Gerevich László-Gerő László: A budai várpalota története. Bp.,1956,Akadémiai Kiadó, 199-834+2;785-834 p.+ 5 t. Kiadói papírkötés, az utolsó lap és a hátsó borító hiányzik. Ritka! Különlenyomat a Budapest Műemlékei c. kötetből.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
11,99
EUR
,
13,33
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

353. Auction:
Payment deadline is 24 September

354. Auction:
From  10 to 19 September
Payment deadline is 4 October
Viewing: From 16 to 19 October
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment