Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 569

Asszonyi Tamás (1942-) 1980. "Tanácstagi Munkáért - Vác 1980." egyoldalas, öntött bronz emlékérem (77mm) T:AU
31489.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Asszonyi Tamás (1942-) 1981. "1881-1981 / 100 éves a Magyar Vöröskereszt" ezüstözött fém emlékérem (40mm) T:AU
31490.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Asszonyi Tamás (1942-) DN "1 Mani / Resp. Szentendre" bronz gúnyérem (24x21mm) T:XF
31491.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Asszonyi Tamás (1942- ) DN "A győzelemért / KISZ Központi Bizottság" öntött bronz emlékplakett, dísztokban (~112mm) T:AU
31492.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Asszonyi Tamás (1942- ) DN (1979.) "Szt.ENDRE - Hálapénz / Hálából" kétoldalas bronz medál, füllel (27x23mm) T:XF
31493.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Ausztria 1855. "IX. Pius / Szeplőtelen fogantatás dogmája" bronz emlékérem. Készítő: Carl Radnitzky (38mm) T:XF Austria 1855. "Pius IX / Dogma of the Immaculate Conception" bronze medal. "PIVS IX P MAX DECLARAT IMMACVLATAM 1854 / VIRGINI - SINE LABE COMNCEPRAE - MAGNAE SVAE DOMINAE - REGNVM MARIANVM - ANNO 1855 - PRID NON MAJI". Sign.: Carl Radnitzky (38mm) C:XF
31494.

Ausztria 1855. "IX. Pius / Szeplőtelen fogantatás dogmája" bronz emlékérem. Készítő: Carl Radnitzky (38mm) T:XF
Austria 1855. "Pius IX / Dogma of the Immaculate Conception" bronze medal. "PIVS IX P MAX DECLARAT IMMACVLATAM 1854 / VIRGINI - SINE LABE COMNCEPRAE - MAGNAE SVAE DOMINAE - REGNVM MARIANVM - ANNO 1855 - PRID NON MAJI". Sign.: Carl Radnitzky (38mm) C:XF

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Ausztria 1912. "XXIII. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Bécs 1912" egyoldalas, bronz jelvény, "BRÜDER SCHNEIDER WIEN" gyártói jelzéssel (47x35mm) T:AU kis patina Austria 1912. "XXIII. INTERNAT. EUCHARISTICUS CONGRESS. VIENN 1912" one-sided, bronze badge, with "BRÜDER SCHNEIDER WIEN" maker's mark (47x35mm) C:AU small patina
31495.

Ausztria 1912. "XXIII. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Bécs 1912" egyoldalas, bronz jelvény, "BRÜDER SCHNEIDER WIEN" gyártói jelzéssel (47x35mm) T:AU kis patina
Austria 1912. "XXIII. INTERNAT. EUCHARISTICUS CONGRESS. VIENN 1912" one-sided, bronze badge, with "BRÜDER SCHNEIDER WIEN" maker's mark (47x35mm) C:AU small patina

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Bartos Endre (1930-) 1986. "MÉE bajai csoportja - Baja Mezőváros / I. Lipót adományozta - III. Károly megerősítette" kétoldalas bronz emlékérem (42,5mm) T:AU patina Adamo BA1
31496.

Bartos Endre (1930-) 1986. "MÉE bajai csoportja - Baja Mezőváros / I. Lipót adományozta - III. Károly megerősítette" kétoldalas bronz emlékérem (42,5mm) T:AU patina
Adamo BA1

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Bartos Endre (1930-2006) 1987. "Baja - Törökkori várkapu 1687 - 1987" kétoldalas bronz emlékérem (42,5mm) T:AU patina
31497.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1896. "1896-iki Ezredéves Országos Kiállitás / Milleniumi Nagy Érem Kiváló Érdemekért - Hunyad vármegyének" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem, kapszulában (85mm) T:F több ph. és karcok Hungary 1896. "Medal of the Millenium Exhibition of 1896 / Great Medal of Merit of the Millenium - For Hunyad county" double-sided silver plated bronze commemorative medallion, in capsule Sign.: Fülöp Beck Ötvös (85mm) C:F many edge errors and scratches
31498.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1896. "1896-iki Ezredéves Országos Kiállitás / Milleniumi Nagy Érem Kiváló Érdemekért - Hunyad vármegyének" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem, kapszulában (85mm) T:F több ph. és karcok
Hungary 1896. "Medal of the Millenium Exhibition of 1896 / Great Medal of Merit of the Millenium - For Hunyad county" double-sided silver plated bronze commemorative medallion, in capsule Sign.: Fülöp Beck Ötvös (85mm) C:F many edge errors and scratches

Available for bidding
60 000 HUF
162,60
187,50
Minimum bid:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1930. "Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője" bronz emlékérem, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1930", sorszámozott, "76"-os sorszámmal (70mm) T:AU Hungary 1930. "Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője" bronze commemorative medallion, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1930" and serial number "76" on edge Sign: Fülöp Beck Ö. (70mm) C:AU Adamo ÉKE28, TP.: 129.
31499.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1930. "Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője" bronz emlékérem, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1930", sorszámozott, "76"-os sorszámmal (70mm) T:AU
Hungary 1930. "Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője" bronze commemorative medallion, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1930" and serial number "76" on edge Sign: Fülöp Beck Ö. (70mm) C:AU
Adamo ÉKE28, TP.: 129.

Available for bidding
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimum bid:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1908. "Samassa József egri érsek" bronz, kétoldalú, vert emlékérem. "IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS / DIGNISSIMO PRAESVLI OCTVAGESIMVM NATALEM AGENTI QVI PER SEPTEM LVSTRA IN ARCHI-EPISCOPATV AGRIENSI INSIGNIA PIETATIS IVSTITIAE AMORIS LARGITATIS CONSTANTIAE ECLESIAE PATRIAE POSTERITATI MONVMENTA EREXIT METROP CAPITVLVM AGRIENSE MCMVIII." (56mm) T:XF,VF karcos Hungary 1908. "Archbishop Samassa from Eger" commemorative bronze, double-sided, struck medallion. "IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS / DIGNISSIMO PRAESVLI OCTVAGESIMVM NATALEM AGENTI QVI PER SEPTEM LVSTRA IN ARCHI-EPISCOPATV AGRIENSI INSIGNIA PIETATIS IVSTITIAE AMORIS LARGITATIS CONSTANTIAE ECLESIAE PATRIAE POSTERITATI MONVMENTA EREXIT METROP CAPITVLVM AGRIENSE MCMVIII." Sign.: Fülöp Beck Ötvös (56mm) C:XF,VF scratched HP 863.
31500.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1908. "Samassa József egri érsek" bronz, kétoldalú, vert emlékérem. "IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS / DIGNISSIMO PRAESVLI OCTVAGESIMVM NATALEM AGENTI QVI PER SEPTEM LVSTRA IN ARCHI-EPISCOPATV AGRIENSI INSIGNIA PIETATIS IVSTITIAE AMORIS LARGITATIS CONSTANTIAE ECLESIAE PATRIAE POSTERITATI MONVMENTA EREXIT METROP CAPITVLVM AGRIENSE MCMVIII." (56mm) T:XF,VF karcos
Hungary 1908. "Archbishop Samassa from Eger" commemorative bronze, double-sided, struck medallion. "IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS / DIGNISSIMO PRAESVLI OCTVAGESIMVM NATALEM AGENTI QVI PER SEPTEM LVSTRA IN ARCHI-EPISCOPATV AGRIENSI INSIGNIA PIETATIS IVSTITIAE AMORIS LARGITATIS CONSTANTIAE ECLESIAE PATRIAE POSTERITATI MONVMENTA EREXIT METROP CAPITVLVM AGRIENSE MCMVIII." Sign.: Fülöp Beck Ötvös (56mm) C:XF,VF scratched
HP 863.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF