Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 569

31261.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
100 000 HUF
271,00
312,50
Minimum bid:
100 000 HUF
100 000 120 000 140 000
1741. Habsburg Birodalom / Pozsony Mária Terézia magyar királynővé koronázása Pozsonyban "MARIA THERESIA HVNG. BOH. REG. ARCHID. AVST. / NEC PRISCIS REGIBVS IMPAR. CORONATA POSON XXV. IVN." kétoldalas Ag koronázási zseton. Szign.: "Andreas Vestner" (29,53g/44mm) T:AU / 1741. Habsburg Monarchy Coronation of Maria Theresia hungarian queen in Pressburg "MARIA THERESIA HVNG. BOH. REG. ARCHID. AVST. / NEC PRISCIS REGIBVS IMPAR. CORONATA POSON XXV. IVN." two-sided Ag coronation jeton. Sign.: "Andreas Vestner" (29,53g/44mm) C:AU
31262.

1741. Habsburg Birodalom / Pozsony Mária Terézia magyar királynővé koronázása Pozsonyban "MARIA THERESIA HVNG. BOH. REG. ARCHID. AVST. / NEC PRISCIS REGIBVS IMPAR. CORONATA POSON XXV. IVN." kétoldalas Ag koronázási zseton. Szign.: "Andreas Vestner" (29,53g/44mm) T:AU /
1741. Habsburg Monarchy Coronation of Maria Theresia hungarian queen in Pressburg "MARIA THERESIA HVNG. BOH. REG. ARCHID. AVST. / NEC PRISCIS REGIBVS IMPAR. CORONATA POSON XXV. IVN." two-sided Ag coronation jeton. Sign.: "Andreas Vestner" (29,53g/44mm) C:AU

Available for bidding
1 400 000 HUF
3 794,04
4 375,00
Minimum bid:
1 400 000 HUF
1 400 000 1 600 000 1 900 000
1751. "Lotharingiai Ferenc és Mária Terézia látogatása a magyarországi bányavárosokban" bronz zseton. "FRANC IMP AVG M THERES HUNG REX / FORTUNAE REDUCI - ADV AVG IN FOD H I - MDCCLI" (~25mm) T:F ü. Austrian Empire 1751. "Visit of Franz I and Maria Theresia to the Hungarian Mines" bronze token (~25mm) C:F ding
31263.

1751. "Lotharingiai Ferenc és Mária Terézia látogatása a magyarországi bányavárosokban" bronz zseton. "FRANC IMP AVG M THERES HUNG REX / FORTUNAE REDUCI - ADV AVG IN FOD H I - MDCCLI" (~25mm) T:F ü.
Austrian Empire 1751. "Visit of Franz I and Maria Theresia to the Hungarian Mines" bronze token (~25mm) C:F ding

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1889. "Klára emlék / sz (született) szept. 22. 1889" gravírozott fém emlékmedál (27mm) T:XF fül letört
31264.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1892. "I. Ferencz József és Erzsébet 1892 / I. Ferencz József Magyarország Apostoli Királya és Erzsébet Királynője 25 évi koronázási emlékére 1867-1892" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem füllel és "MAGY. EGYES. MŰV. (Magyar Egyesült Művészek)" gyártói jelzéssel (31mm) T:AU,XF, enyhe aranyozás kopás Hungary 1892. "25th Anniversary of the Coronation of Ferencz Joseph and Elisabeth" two-sided, gilded bronze medal with ear, with "MAGY. EGYES. MŰV." (Hungarian United Artists) maker's mark (31mm) C:AU,XF, gild slightly worn
31265.

1892. "I. Ferencz József és Erzsébet 1892 / I. Ferencz József Magyarország Apostoli Királya és Erzsébet Királynője 25 évi koronázási emlékére 1867-1892" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem füllel és "MAGY. EGYES. MŰV. (Magyar Egyesült Művészek)" gyártói jelzéssel (31mm) T:AU,XF, enyhe aranyozás kopás
Hungary 1892. "25th Anniversary of the Coronation of Ferencz Joseph and Elisabeth" two-sided, gilded bronze medal with ear, with "MAGY. EGYES. MŰV." (Hungarian United Artists) maker's mark (31mm) C:AU,XF, gild slightly worn

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1896. "Árpád a honalapító 896-1896 / I. Ferencz József a legalkotmányosabb király 1896" bronz jubileumi emlékérem füllel (28mm) T:F
31266.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas, bronz emlékérem (60mm) T:F patina, ph.
31267.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1900 k. "A kalocsai Szent István Jezsuita Gimnázium emlékérme" kétoldalas, peremén jelzett Ag emlékérem füllel, mellszalag nélkül, eredeti "IHS" dísztokban "GYMNASIUM SOCIETATIS JESU AD S. STEPHANUM - IHS - COLOCAE / UNUS ACCIPIT BRAVIUM" (18,01g/40mm) T:AU patina
31268.

Available for bidding
13 000 HUF
35,23
40,63
Minimum bid:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
1900 k. "Idős hölgy balra néző portéja" egyoldalas bronz emlékérem (60mm) T:AU
31269.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1900 k. "J. FLORENZ BUDAPESTEN - M. K. UDVARI SZÁLLÍTÓ - 100 KILÓ" réz egyoldalas emlékérem, két oldalán lyukasztott (41mm) T:VF
31270.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
1910 k. "Siposs Antal 1858-1908" bronz medál (23mm) T:XF
31271.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1915 k. "Hungaria B. M. V. Devota 1038 / Hungaria S. Cordi J. Consecrata 1915" (Magyarország a Boldogságos Szűz Máriának szentelve - 1038 / Magyarország Jézus Szent Szívének felajánlva - 1915) kétoldalas fehérfém vallási medál füllel (29mm) T:XF Hungary ~1915. "Hungaria B. M. V. Devota 1038 / Hungaria S. Cordi J. Consecrata 1915" two-sided white metal religion medal with ear (29mm) C:XF
31272.

1915 k. "Hungaria B. M. V. Devota 1038 / Hungaria S. Cordi J. Consecrata 1915" (Magyarország a Boldogságos Szűz Máriának szentelve - 1038 / Magyarország Jézus Szent Szívének felajánlva - 1915) kétoldalas fehérfém vallási medál füllel (29mm) T:XF
Hungary ~1915. "Hungaria B. M. V. Devota 1038 / Hungaria S. Cordi J. Consecrata 1915" two-sided white metal religion medal with ear (29mm) C:XF

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF