Number of items: 769

Zsolt Béla: Napraforgó. Bp., 1943. Kiadói papírkötés, átlátszó védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
25234.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
25235.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Musset, René: A szökött katona. Fordította Cobor Péter. Bp., 1918, Kultura. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
25236.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Winkler András: Az égi sörmezőkön jártam. Sopron, 1999, Hillebrand Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
25237.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pintér István - Szabó László: Titkos utakon. 1959, Minerva. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.  "Újszerű ez a könyv. Pintér István és Szabó László "Titkos utakon" című könyve. Újszerű annyiban, hogy nem igen került még olvasóközönségünk elé olyan kötet, amely valamelyes képet ad a hazánk elleni, kémtevékenységről - méghozzá nem is írói kitalálás, hanem megtörtént és egyben jellemző esetek alapján. Pintér és Szabó könyve tehát hiányt pótol s ezért érthetően jelentős érdeklődésre tart számot. A szerzők nemcsak képet festenek a hazánk elleni kémtevékenységről, nemcsak megrajzolják egy-egy veszedelmes ügynök ábrázatát és rafinált módszereit, hanem egyúttal - és legtöbbször kimondatlanul- sejtetik azt a roppant küzdelmet, amelyet az ellenség ellen vívnak a magyar államvédelmiszervek, határőrök..." (Határőr 1959. május 12.) Szabó László (1931-2015): újságíró, jogtanácsos, magánnyomozó, 1964-től 1989-ig vezette a Magyar Televízió Kékfény című bűnügyi magazinműsorát, 35 évig szerkesztette és vezette a Népszabadság belpolitikai rovatát. 1989-ben visszavonult a médiától és a politikától, megnyitotta az ország első magánnyomozó irodáját. Könyveinek mintegy felét Pintér Istvánnal (1932-1992) írta.
25238.

Pintér István - Szabó László: Titkos utakon. 1959, Minerva. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.

"Újszerű ez a könyv. Pintér István és Szabó László "Titkos utakon" című könyve. Újszerű annyiban, hogy nem igen került még olvasóközönségünk elé olyan kötet, amely valamelyes képet ad a hazánk elleni, kémtevékenységről - méghozzá nem is írói kitalálás, hanem megtörtént és egyben jellemző esetek alapján. Pintér és Szabó könyve tehát hiányt pótol s ezért érthetően jelentős érdeklődésre tart számot. A szerzők nemcsak képet festenek a hazánk elleni kémtevékenységről, nemcsak megrajzolják egy-egy veszedelmes ügynök ábrázatát és rafinált módszereit, hanem egyúttal - és legtöbbször kimondatlanul- sejtetik azt a roppant küzdelmet, amelyet az ellenség ellen vívnak a magyar államvédelmiszervek, határőrök..." (Határőr 1959. május 12.)
Szabó László (1931-2015): újságíró, jogtanácsos, magánnyomozó, 1964-től 1989-ig vezette a Magyar Televízió Kékfény című bűnügyi magazinműsorát, 35 évig szerkesztette és vezette a Népszabadság belpolitikai rovatát. 1989-ben visszavonult a médiától és a politikától, megnyitotta az ország első magánnyomozó irodáját. Könyveinek mintegy felét Pintér Istvánnal (1932-1992) írta.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Lengyeltóti János: Várszigeti történetek. Honismereti olvasókönyv Lengyeltóti János írásaiból. Pécs, 2022. Kiadó papírkötés, jó állapotban.  "Lengyeltóti János (1910-1991) Mozsgó legendás kántortanítója Szigetvár bosnyákok által lakott részén, a Gornyamálóban született, s itt, az általa Várszigetnek nevezett "bosnyák fertályban" töltötte gyermekkorát. 1956 utáni számkivetettségének éveiben leírta gyermekkori emlékeit, ezekből ad ízelítőt ez a kötet. Sorait olvasva feltárul előttünk a 20. századi Szigetvár élete, a mára nagyrészt eltűnt hagyományok, szokások. Történeteit olvasva szemünk előtt láthatjuk az első világháború, a szerb megszállás és a spanyolnátha gyötrelmes időszakát, úgy, ahogy mindezeket egy gyermek átélte."
25239.

Lengyeltóti János: Várszigeti történetek. Honismereti olvasókönyv Lengyeltóti János írásaiból. Pécs, 2022. Kiadó papírkötés, jó állapotban.

"Lengyeltóti János (1910-1991) Mozsgó legendás kántortanítója Szigetvár bosnyákok által lakott részén, a Gornyamálóban született, s itt, az általa Várszigetnek nevezett "bosnyák fertályban" töltötte gyermekkorát. 1956 utáni számkivetettségének éveiben leírta gyermekkori emlékeit, ezekből ad ízelítőt ez a kötet. Sorait olvasva feltárul előttünk a 20. századi Szigetvár élete, a mára nagyrészt eltűnt hagyományok, szokások. Történeteit olvasva szemünk előtt láthatjuk az első világháború, a szerb megszállás és a spanyolnátha gyötrelmes időszakát, úgy, ahogy mindezeket egy gyermek átélte."

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Steinert Ágota: Atlantiszból még harangoznak. DEDIKÁLT Jálics Petrának! 2008, Helikon. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
25240.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Tóth Sándor: Az utolsó kurucz. Krónikás történetek II. Rákóczi Ferencz korából az ifjuság számára. Pataky László rajzaival. Szentgotthárd, 1895, Wellisch Béla, 183+(1) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi bélyegzőkkel, bejegyzéssel.
25241.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pataky László: Gelyse kiskán. Békéscsaba., é.n. Tevan. 98p. Kiadói papírborítóval
25242.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Földes - Szakáts: A magyarországi színházak műsora 1961-1962. Adattár. Bp., 1963. Színháztudományi Intézet. 96p.
25243.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Louis Aragon: A kollázs. Ford.: Bajomi Lázár Endre. [Bp., 1969], Corvina. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
25244.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pilinszky János összegyűjtött versei. Szerk., sajtó alá rend. és utószóval ellátta: Jelenits István. Bp., 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
25245.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events