Number of items: 769

Acsády György - Püspöky István - Vertel Beatrix: Hajdanvolt szépasszonyok. Bp., 2004., Panoráma. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
25186.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Váradi Antal: Rafael. Bp., 1894, Országos Irodalmi Részvénytársaság.  Váradi (Weber) Antal (1854-1923) bölcseleti doktor, drámaíró, a Kisfaludy Társaság tagja és a Petőfi Társaság főtitkára, magyar királyi udvari tanácsos, a Színház- és Filmművészeti Egyetem elődje, a Országos Magyar Királyi Színművészeti Akadémia igazgatója (1894-1907), a Vígszínház egyik kitalálója és megszervezője, az Ország-Világ hetilap szerkesztője (1893-1923). Országos hírű író és költő 1874-ben lett, amikor - 20 éves korában - Iskariót című drámájával elnyerte az Akadémia Karátsonyi-díját. Az Iskariótot 1875-ben be is mutatta a Nemzeti Színház, sőt több mint húsz év után is műsoron maradt. Váradi Igen termékeny alkotó volt, a Pallas nagy lexikona (1897) így írt róla: "Ritka termékenységének bámulatos technikai készsége áll szolgálatában; mint rögtönző talán páratlan ma nálunk. Tartalmi szempontból kiváló vonása költészetének a vallásos elem kultusza mellett az általános emberi érzelmek rajza." Váradi Rafael című négyfelvonásos drámáját 1894 januárjában mutatta be a Nemzeti Színház, a Budapesti Hírlap többek között ezt írta: "(...) Ezekből a hatásos alkotó részekből alakult Váradi drámája, mely igen jól van megkomponálva s mely ellen csak azt az egy kifogásunkat említjük, hogy a belső motivációsok helyütt nem elég erős. Arról nem akarunk vitát kezdeni, hogy meg van-e engedve a költőnek ily világtörténeti alak sorsát ily szabadon, a fantázia sugallata szerint alakítani? Szabad-e alakjához oly romantikus történetet fűzni, melynek történeti alapja nincsen? És szabad-e jellemében ilyféle szerelemnek akkora szerepet szánni, mint Váradi szánt? Rafael nagyon szerette a nőket, de bizonyára még jobban szerette művészetét."  Kiadói kartonált kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.
25187.

Váradi Antal: Rafael. Bp., 1894, Országos Irodalmi Részvénytársaság.

Váradi (Weber) Antal (1854-1923) bölcseleti doktor, drámaíró, a Kisfaludy Társaság tagja és a Petőfi Társaság főtitkára, magyar királyi udvari tanácsos, a Színház- és Filmművészeti Egyetem elődje, a Országos Magyar Királyi Színművészeti Akadémia igazgatója (1894-1907), a Vígszínház egyik kitalálója és megszervezője, az Ország-Világ hetilap szerkesztője (1893-1923). Országos hírű író és költő 1874-ben lett, amikor - 20 éves korában - Iskariót című drámájával elnyerte az Akadémia Karátsonyi-díját. Az Iskariótot 1875-ben be is mutatta a Nemzeti Színház, sőt több mint húsz év után is műsoron maradt. Váradi Igen termékeny alkotó volt, a Pallas nagy lexikona (1897) így írt róla: "Ritka termékenységének bámulatos technikai készsége áll szolgálatában; mint rögtönző talán páratlan ma nálunk. Tartalmi szempontból kiváló vonása költészetének a vallásos elem kultusza mellett az általános emberi érzelmek rajza." Váradi Rafael című négyfelvonásos drámáját 1894 januárjában mutatta be a Nemzeti Színház, a Budapesti Hírlap többek között ezt írta: "(...) Ezekből a hatásos alkotó részekből alakult Váradi drámája, mely igen jól van megkomponálva s mely ellen csak azt az egy kifogásunkat említjük, hogy a belső motivációsok helyütt nem elég erős. Arról nem akarunk vitát kezdeni, hogy meg van-e engedve a költőnek ily világtörténeti alak sorsát ily szabadon, a fantázia sugallata szerint alakítani? Szabad-e alakjához oly romantikus történetet fűzni, melynek történeti alapja nincsen? És szabad-e jellemében ilyféle szerelemnek akkora szerepet szánni, mint Váradi szánt? Rafael nagyon szerette a nőket, de bizonyára még jobban szerette művészetét."

Kiadói kartonált kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dosztojevszkij: A játékos. Bp., Révai. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
25188.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Snée Péter: Rendhagyó életút. Luka Lászlóval beszélget Sneé Péter. DEDIKÁLT! Basel - Bp.,2005,Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem - Mundus. Kiadói papírkötés
25189.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Devecsery László: Zarándokút. DEDIKÁLT! Szombathely, 1989., Művészeti Szakszervezetek Szövetsége Országos Szórakoztatózenei Központ. Kiadói papírkötés.
25190.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Nyíró József: Uz Bence; Kopjafák; Az én népem. Erdélyi Szépmíves Céh és Révai kiadása. Kiadói halina kötés, kopottas állapotban.
25191.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Giacomo Casanova emlékiratai. Ford.: Takács Mária. Bp.,én.,Világirodalom. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25192.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Veres Péter: Az alföld parasztsága. A szerző, Veres Péter (1897-1970) író, politikus által ALÁÍRT példány! Bp.,én., Magyar Élet, ("Jövő"-ny.), 89+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25193.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
25194.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
25195.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Maurice Yaffé - Elizabeth Fenwick: Happy Sex. Spass am Sex. Ein praktischer Ratgeber. Bindlach, 1992, Gondrom. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
25196.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Lászlóffy-Böhm Woldemár: A Tiszavölgy: vízrajzi leírás és a vízimunkálatok ismertetése.21 ábrával és képpel Bp., , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 39 p. Kiadói papírkötés,
25197.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events