Pór Antal: Egyházi beszéd melyet Szent István király ünnepén 1873 augusztus 20-án a budai vártemplomban mondott --., Bp., 1873. Athenaeum. 16p. Korabeli egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel.
Cemal Kutay: II. Dünya Harbinde Belgrad'I Kurtaran Türk. [ A török, aki megmentette Belgrádot a második világháborúban.] A szerző, Cemal Kutay (1909-2006) török történész által Mezey István (?) részére DEDIKÁLT példány! Istanbul, 1963, Taríh Konusuyor. Török nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
1848-1849. Centenáris kiállítás. [Budapest], 1948. Történelmi Emlékbizottság (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Rt.) 119 + [1] p. + 16 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Centenáriumi kiállítási kísérőfüzetünk bemutatja a haladó magyar népi demokrácia szemszögéből értelmezett forradalom és szabadságharc kiállítási anyagát. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
Kosáry Domokos: Bevezetés Magyarország történetének forrásaiba és irodalmába I/1-2. köt. I./1.: Általános rész: Könyvtárak és bibliográfiák. I./2.: Országos jellegű levéltárak és forrásközlések. Bp., 2000-2003, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések.
Erdélyi István (szerk.): Sir Aurel Stein Bibliography 1885-1943. Arcadia Bibliographia Virorum Eruditorum 17. A szerkesztő, Erdélyi István (1931-2020) régész, történész által dedikált példány. Bloomington, 1999, Eurolingua, 68+(4) p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Gracza György: Kossuth Lajos élete és működése. Cserépy Árpád, Homicskó A[thanáz], Kiss Lajos, Markt L., Nemes Mihály és Szemlér Mihály rajzaival. Bp., 1893., "Budapest", (Wodianer F. és Fiai-ny.), 4+230+2 p. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal.