Books: History

Number of items: 346

Novák, Chrysotomus [Novák Krizosztom József]: Vindiciae diplomatis, quo Sanctus Stephanus primus Hungariae Rex Monasterium S. Martini de Sacro Monte Pannoniae ordinis S. Benedicti anno MI. Fundaverat. Budae, 1780. Typis Regiae Universitatis. [4] + 152 p. + 1 t. (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás. A XVIII. század végén a történészi vizsgálódások forráskritikai módszere többek között arra vezetett, hogy az olykor az oklevelek valódiságát is kétségbe vonták. Így történt ez Szent István pannonhalmi alapítólevelével is. Magyarország legfontosabb bencés apátságát a hagyományok szerint 1001-ben alapították, de tudós körökben, így Cornides Dániel és Pray György levelezésében már az 1770-es években kétségek merültek föl az alapítási évet illetően. Egy névtelenül, német nyelven megjelent vádirat 19 érvvel vonja kétségbe a szentistváni oklevél hitelességét. E támadásra 1780-ban válaszolt szerzőnk, a bencés szerzetes Novák Krizosztóm, munkája közepén elhelyezve az addig még nyomtatásban sehol meg nem jelent alapító oklevél rézmetszetű másolatát. Becses oklevéltani emlék, egyben a magyar múlt pontos feltárásáért folytatott történészi harcok jeles dokumentuma. Néhány oldalon enyhe foltosság, néhol aláhúzások. Könyvtári duplum. Álbordás, aranyozott, javított gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Részben körülvágatlan, jó példány.
22458.

Novák, Chrysotomus [Novák Krizosztom József]: Vindiciae diplomatis, quo Sanctus Stephanus primus Hungariae Rex Monasterium S. Martini de Sacro Monte Pannoniae ordinis S. Benedicti anno MI. Fundaverat.
Budae, 1780. Typis Regiae Universitatis. [4] + 152 p. + 1 t. (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás.
A XVIII. század végén a történészi vizsgálódások forráskritikai módszere többek között arra vezetett, hogy az olykor az oklevelek valódiságát is kétségbe vonták. Így történt ez Szent István pannonhalmi alapítólevelével is. Magyarország legfontosabb bencés apátságát a hagyományok szerint 1001-ben alapították, de tudós körökben, így Cornides Dániel és Pray György levelezésében már az 1770-es években kétségek merültek föl az alapítási évet illetően. Egy névtelenül, német nyelven megjelent vádirat 19 érvvel vonja kétségbe a szentistváni oklevél hitelességét. E támadásra 1780-ban válaszolt szerzőnk, a bencés szerzetes Novák Krizosztóm, munkája közepén elhelyezve az addig még nyomtatásban sehol meg nem jelent alapító oklevél rézmetszetű másolatát. Becses oklevéltani emlék, egyben a magyar múlt pontos feltárásáért folytatott történészi harcok jeles dokumentuma.
Néhány oldalon enyhe foltosság, néhol aláhúzások. Könyvtári duplum.
Álbordás, aranyozott, javított gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Részben körülvágatlan, jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Tények és tanúk, 9 kötet: Heltai Jenő: Négy fal között. Naplójegyzetek 1944-1945.; Zimándi Pius István: Egy év története naplójegyzetekben. 1944. március 19. - 1945. március 17. Szerk. és az előszót írta: Eschbach-Szabó Viktória.; Bertók László: Priusz.; Vajda Mihály: Szög a zsákból.; Király István: Napló 1956-1989.; Agnesa Kalinová - Jana Juránová: Hét életem.; Réz Pál: Bokáig a pezsgőben. (Hangos memoár.) A beszélgetőtárs Parti Nagy Lajos.; Csalog Zsolt: Hogyan kell forradalmat csinálni. Heltai György portréja.; Szarvas József - Bérczes László: Könnyű neked, Szarvas Józsi...; Bp., 2015-2018, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
22459.

Tények és tanúk, 9 kötet:
Heltai Jenő: Négy fal között. Naplójegyzetek 1944-1945.;
Zimándi Pius István: Egy év története naplójegyzetekben. 1944. március 19. - 1945. március 17. Szerk. és az előszót írta: Eschbach-Szabó Viktória.;
Bertók László: Priusz.;
Vajda Mihály: Szög a zsákból.;
Király István: Napló 1956-1989.;
Agnesa Kalinová - Jana Juránová: Hét életem.;
Réz Pál: Bokáig a pezsgőben. (Hangos memoár.) A beszélgetőtárs Parti Nagy Lajos.;
Csalog Zsolt: Hogyan kell forradalmat csinálni. Heltai György portréja.;
Szarvas József - Bérczes László: Könnyű neked, Szarvas Józsi...;
Bp., 2015-2018, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;

Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Kurt Daluege: Tag der deutschen Polizei. München-Berlin, 1935, Verlag Franz Ehrer Nachf. Gmbh., 142+2 p. Német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
22460.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Report of the President's commissopn on the assasination of President John F. Kennedy. Washington, 1964. US Gov. 888p. Sok illusztrációval + hozzá kísérő levél a Jugoszláviai nagykövetségnek. Könyv a Kennedy gyilkosság felderítésére alakult bizottság munkájának eredményeiről, közvetlen a gyilkosság után.
22461.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
[ Warren Commission Report, ] Report of the President's commissopn on the assasination of President John F. Kennedy. Washington, 1964. US Gov. 888p. Sok illusztrációval + hozzá kísérő levél a Jugoszláviai nagykövetségnek. Könyv a Kennedy gyilkosság felderítésére alakult bizottság munkájának eredményeiről, közvetlen a gyilkosság után.   Az Elnöki Bizottság John F. Kennedy elnök meggyilkolásával foglalkozó jelentése, közismertebb nevén a Warren Bizottság jelentése, 1964-ben jelent meg, és arra a következtetésre jutott, hogy Lee Harvey Oswald egyedül követte el JFK meggyilkolását, és hogy Jack Ruby is egyedül követte el Oswald meggyilkolását, széles körű vitát és vitát váltva ki, amely ma is tart. Ez a terjedelmes jelentés részletesen ismertette az 1963. november 22-i merénylet kivizsgálását, kitérve Oswald hátterére, a dallasi eseményekre, Oswald későbbi meggyilkolására és egy összeesküvés lehetőségére, a teljes megállapítások és a támogató dokumentumok pedig a Nemzeti Levéltárban érhetők el.     The Report of the President's Commission on the Assassination of President John F. Kennedy, commonly known as the Warren Commission Report, was published in 1964, concluding that Lee Harvey Oswald acted alone in assassinating JFK and that Jack Ruby also acted alone in killing Oswald, sparking widespread controversy and debate that continues today. This massive report detailed the investigation into the November 22, 1963, assassination, covering Oswald's background, the events in Dallas, the subsequent killing of Oswald, and the possibility of a conspiracy, with the full findings and supporting documents available via the National Archives
22462.

[ Warren Commission Report, ] Report of the President's commissopn on the assasination of President John F. Kennedy. Washington, 1964. US Gov. 888p. Sok illusztrációval + hozzá kísérő levél a Jugoszláviai nagykövetségnek. Könyv a Kennedy gyilkosság felderítésére alakult bizottság munkájának eredményeiről, közvetlen a gyilkosság után.

Az Elnöki Bizottság John F. Kennedy elnök meggyilkolásával foglalkozó jelentése, közismertebb nevén a Warren Bizottság jelentése, 1964-ben jelent meg, és arra a következtetésre jutott, hogy Lee Harvey Oswald egyedül követte el JFK meggyilkolását, és hogy Jack Ruby is egyedül követte el Oswald meggyilkolását, széles körű vitát és vitát váltva ki, amely ma is tart. Ez a terjedelmes jelentés részletesen ismertette az 1963. november 22-i merénylet kivizsgálását, kitérve Oswald hátterére, a dallasi eseményekre, Oswald későbbi meggyilkolására és egy összeesküvés lehetőségére, a teljes megállapítások és a támogató dokumentumok pedig a Nemzeti Levéltárban érhetők el.

The Report of the President's Commission on the Assassination of President John F. Kennedy, commonly known as the Warren Commission Report, was published in 1964, concluding that Lee Harvey Oswald acted alone in assassinating JFK and that Jack Ruby also acted alone in killing Oswald, sparking widespread controversy and debate that continues today. This massive report detailed the investigation into the November 22, 1963, assassination, covering Oswald's background, the events in Dallas, the subsequent killing of Oswald, and the possibility of a conspiracy, with the full findings and supporting documents available via the National Archives

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Farkas Emőd - Dózsa György. A magyar nép vértanúja - Dózsa dalok írta Bodrogi Zsigmond.      Bp. én (ca1910) Szabad Szó 180 l. Illusztrált kiadói papírkötésben, Nagyon ritka!
22463.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Magyarország címeres könyve. (Liber Armorum Hungariae). I. köt. A-C. Unicus, több kötete nem jelent meg! Andrássy Gyula gróf bevezetőjével. Szerk. és kiadják: Alapi Gyula, Dongó Gyárfás Géza, Gorzó Bertalan, Magasházy Béla, Osváth Lajos, Pálmay József, Pethes Kálmán, Romhányi János. Bp., 1913, Grill Károly,(Légrády-ny.), 144+2 p.+176 (színes, litografált címerrajzok, számozottak)+4 (színes, litografált címerrajzok, számozatlam: pótlék) t. Benne más kötetből származó lapokkal is (2 sztl. lev. (Andrássy előszó) + 16 (színes, litografált címerrajzok) t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, egy lap meglazult (11 t.)
22464.

Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Kossuth Lajos és fiai Ferencz s Lajos Tivadar levelei a magyar nemzethez, Pest, 1867, Kiadta Szodoray Sándor honvédszázados, Kiadói papírkötés, kissé sérült borító, felvágatlan
22466.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Házi Jenő: Detrekő vára a középkorban. Doktori értekezés. Bp., 1917, Stephaneum (Történeti értekezések 11.). 72p. Papírkötésben, jó állapotban.
22472.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Pálfy Ferenc (szerk.): Magyarország a tizenkilencedik században írásban és képekben. 1-32. füzet. Bp., 1900, Stephaneum. Félvászon kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.
22473.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
A múlt születése sorozat 1-20. köt. Teljes sorozat! 1. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala.; 2. Philip Rawson: Az indiai civilizáció.; 3. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak.; 4. Alan Johnston: Az archaikus Görögország.; 5. Nicholas Postgate: Az első birodalmak.; 6. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek.; 7. Michael Vickers: A római világ.; 8. Roger Ling: A klasszikus görög világ.; 9. D. W. Harding: Az őskori Európa.; 10. A. Rosalie David: Az egyiptomi birodalmak.; 11. John Reich: Az ősi Itália.; 12. Michael Rogers: A hódító iszlám.; 13. Edward Kidder: Az ősi Japán.; 14. Peter Garlake: Afrikai királyságok.; 15. John Waechter: Az ember őstörténete.; 16. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz.; 17. Peter Warren: Az égei civilizációk.; 18. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína.; 19. Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág.; 20. Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és Bizánc.; Bp.,1983-1993 Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22474.

A múlt születése sorozat 1-20. köt. Teljes sorozat!
1. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala.;
2. Philip Rawson: Az indiai civilizáció.;
3. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak.;
4. Alan Johnston: Az archaikus Görögország.;
5. Nicholas Postgate: Az első birodalmak.;
6. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek.;
7. Michael Vickers: A római világ.;
8. Roger Ling: A klasszikus görög világ.;
9. D. W. Harding: Az őskori Európa.;
10. A. Rosalie David: Az egyiptomi birodalmak.;
11. John Reich: Az ősi Itália.;
12. Michael Rogers: A hódító iszlám.;
13. Edward Kidder: Az ősi Japán.;
14. Peter Garlake: Afrikai királyságok.;
15. John Waechter: Az ember őstörténete.;
16. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz.;
17. Peter Warren: Az égei civilizációk.;
18. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína.;
19. Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág.;
20. Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és Bizánc.;
Bp.,1983-1993 Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

Available for bidding
16 000 HUF
43,36
50,00
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
22475.

Kolligátum:

Szabó Károly: Kun László 1272-1290.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF