Stael Madame La Baronne de- : Considérations sur les principaux évenements de la Révolution Française. I-II. Paris, 1818. Delaunay 440 p + 424 p. Korabeli félvászon kötésben Kissé sérült
Győrffy István: Magyar nép, magyar föld. Sajtó alá rendezte és a bevezetőt írta Györffy György. Budapest, 1942. Turul. [Jövő ny.] 477 + [2] p. + I-XXIV. számozott képtábla + 2 térképvázlat + I-XI. számozott, különálló melléklet + 1 lev. mellékletjegyzék. Szövegközti ábrákkal. Kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblánál részben elvált.
Nancy G. Siraisi: History, Medicine, and the Traditions of Renaissance Learning. Ann Arbor, 2010, University of Michigan Press, IX+(9)+438 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with dust jacket.
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Horváth Mihály: Magyarország történelme IX-X. köt. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+3 p.; VII+466+2 p; VII+508 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinceken apró sérülésekkel.
Pethő Sándor: A római szent birodalom bomlásának okai és körülményei. (Dedikált.) Győr, 1907. "Pannonia"-könyvnyomda. 62 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Kedves Ottó barátomnak, Pethő Sándor. Kolozsvár. 1907. szept. 23." Pethő Sándor (1885-1940) közíróról, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztőjéről kevéssé ismert tény, hogy eredeti szakmája szerint történész, történelemtanár volt. A Német-Római Birodalom 1806. évi megszűnésének centenáriuma alkalmából írt tanulmányában a nemzetek felett álló birodalom összeomlásának geopolitikai és társadalmi okait vizsgálja. Ez a szerző első nyomtatásban megjelent kötete. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
4 db családtörténeti repetítórium: A Festetics Családi Levéltár (Magyar Országos Levéltár 73.) Az Orczy család levéltára - Levéltárak Országos Központja, 1959 Az Esterházy család zólyomi ágának levélára. Levéltárak Országos Központja, 1963 A Bethlen család levéltára. MOL, 1979
Szulovszky János: A magyar kézművesipar története. Szerk.: - -. Bp., 2005, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Czettler Jenő et al.: Válasz gróf Károlyi Imrének ,,A kapitalista világrend válsága" cimü könyvére. A magyar válság kibontakozásának utja. Az egyik szerző, Mónus Illés (szül. Brandstein Illés) (1888-1944) szociáldemokrata politikus, újságíró által dedikált példány. Bp., 1931, Gutenberg, 104 p. Egyetlen kiadás. Borító nélkül, sérült címlappal, a lapok nagyrészt jó állapotban.