Books: History

Number of items: 346

22476.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
22477.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
22478.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
22479.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
22480.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
22481.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Pethő Sándor:  A római szent birodalom bomlásának okai és körülményei. (Dedikált.) Győr, 1907. "Pannonia"-könyvnyomda. 62 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Kedves Ottó barátomnak, Pethő Sándor. Kolozsvár. 1907. szept. 23." Pethő Sándor (1885-1940) közíróról, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztőjéről kevéssé ismert tény, hogy eredeti szakmája szerint történész, történelemtanár volt. A Német-Római Birodalom 1806. évi megszűnésének centenáriuma alkalmából írt tanulmányában a nemzetek felett álló birodalom összeomlásának geopolitikai és társadalmi okait vizsgálja. Ez a szerző első nyomtatásban megjelent kötete. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
22482.

Pethő Sándor: A római szent birodalom bomlásának okai és körülményei. (Dedikált.)
Győr, 1907. "Pannonia"-könyvnyomda. 62 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Kedves Ottó barátomnak, Pethő Sándor. Kolozsvár. 1907. szept. 23."
Pethő Sándor (1885-1940) közíróról, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztőjéről kevéssé ismert tény, hogy eredeti szakmája szerint történész, történelemtanár volt. A Német-Római Birodalom 1806. évi megszűnésének centenáriuma alkalmából írt tanulmányában a nemzetek felett álló birodalom összeomlásának geopolitikai és társadalmi okait vizsgálja. Ez a szerző első nyomtatásban megjelent kötete.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
22483.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
4 db családtörténeti repetítórium: A Festetics Családi Levéltár (Magyar Országos Levéltár 73.) Az Orczy család levéltára - Levéltárak Országos Központja, 1959 Az Esterházy család zólyomi ágának levélára. Levéltárak Országos Központja, 1963 A Bethlen család levéltára. MOL, 1979
22484.

4 db családtörténeti repetítórium:
A Festetics Családi Levéltár (Magyar Országos Levéltár 73.)
Az Orczy család levéltára - Levéltárak Országos Központja, 1959
Az Esterházy család zólyomi ágának levélára. Levéltárak Országos Központja, 1963
A Bethlen család levéltára. MOL, 1979

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Szulovszky János: A magyar kézművesipar története. Szerk.: - -. Bp., 2005, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Nagy gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22485.

Available for bidding
6 500 HUF
17,62
20,31
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
22486.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Krisztics Sándor: A békeszerződések reviziója    Bp. 1927. Grill. (Dunántúli Egyetemi Ny.) XX. 508 l. Korabeli félvászon kötésben
22487.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF