Tétel

Available for bidding

Bid:

8 000 9 500 11 000

8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD

Minimum bid:

8 000 HUF

Description:

Pethő Sándor: A római szent birodalom bomlásának okai és körülményei. (Dedikált.)
Győr, 1907. "Pannonia"-könyvnyomda. 62 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Kedves Ottó barátomnak, Pethő Sándor. Kolozsvár. 1907. szept. 23."
Pethő Sándor (1885-1940) közíróról, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztőjéről kevéssé ismert tény, hogy eredeti szakmája szerint történész, történelemtanár volt. A Német-Római Birodalom 1806. évi megszűnésének centenáriuma alkalmából írt tanulmányában a nemzetek felett álló birodalom összeomlásának geopolitikai és társadalmi okait vizsgálja. Ez a szerző első nyomtatásban megjelent kötete.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF