Books: History

Number of items: 346

Uwe Bahnsen - James P. O'Donnell: Die Katakombe. Das Ende der Reichskanzlei. Augsburg, 1997., Bechtermünz Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
22596.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Vegyes Kossuth Lajossal kapcsolatos könyvtétel, 3 db:  Kossuth Lajos iratai 1837. május - 1840. december. Hűtlenségi per, fogság, útkeresés. Sajtó alá rendezte: Pajkossy Gábor. Kossuth Lajos összes munkái VII. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  "Leborulok a nemzet nagysága előtt". A Kossuth-hagyaték. Bp., 1994. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.;  Kossuth Lajos: Uram barátom képviselő úr! (Levél Csanády Sándorhoz). Bemutatja: Rigó László. Kézirattár. Bp., 1978, Magyar Helikon. Hasonmás-melléklettel. Kiadói papírkötés.;  Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Bp., 1970, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, iskolai ajándékozási bejegyzéssel.
22597.

Vegyes Kossuth Lajossal kapcsolatos könyvtétel, 3 db:

Kossuth Lajos iratai 1837. május - 1840. december. Hűtlenségi per, fogság, útkeresés. Sajtó alá rendezte: Pajkossy Gábor. Kossuth Lajos összes munkái VII. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

"Leborulok a nemzet nagysága előtt". A Kossuth-hagyaték. Bp., 1994. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.;

Kossuth Lajos: Uram barátom képviselő úr! (Levél Csanády Sándorhoz). Bemutatja: Rigó László. Kézirattár. Bp., 1978, Magyar Helikon. Hasonmás-melléklettel. Kiadói papírkötés.;

Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Bp., 1970, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, iskolai ajándékozási bejegyzéssel.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Balogh István - Garai János: Világgazdaság mai helyzete... Összeáll.: - -. Bp., 1934, Phönix, (Viktória-ny.), 71 p. Kiadói papírkötés, javított, sérült borítóval.
22598.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Palaacky, Frantisek: A huszitizmus története. Bp., 1984, Európa. 726p. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, volt könyvtári példány.
22599.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp., 1932, Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
22600.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos és kora. Bp., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
22601.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Második, javított kiadás. Hozzákötve: Acsády Ignác: Magyarország Budavár visszafoglalása korában. Bp., 1886., Franklin , XV+472p.; Aranyozott kiadói vászonkötés, kopott borító, foltos címlap
22602.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Juhász László: A Héttoronytól Kufsteinig: Magyar rabok idegenben   Nemzetőr, 1982 + Földy János: Világostól Josephstadtig.
22603.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Mészáros M. János: Az állatorvos-képzés 1818-tól 2004-ig elhunyt tanárainak és előadóinak sírjai. Bp., 2007, Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Könyvtár, 174+[2] p. Kiadói papírkötés.
22604.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
A magyar térképészet nagyjai: Osiris Kiadó, 2001. Lipinszky János (1766-1826) Mikoviny Sámuel (1700-1750) Kiadói kartonált papírkötésben
22605.

A magyar térképészet nagyjai: Osiris Kiadó, 2001. Lipinszky János (1766-1826)
Mikoviny Sámuel (1700-1750) Kiadói kartonált papírkötésben

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
22606.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Éva Garam: Funde byzantinischer Herkunft in der Awarenzeit vom Ende des 6. bis zum Ende des 7. Jahrhunderts. Bp., 2001. 432p. Kiadói papírkötésben
22607.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events